تعمیر گریدر | تعمیرات تخصصی در محل

شرکت تعمیرگاهی سفلا دیزل با تکیه بر تجربه ی بیشتر سی ساله ی خود و در اختیار داشتن تعمیرکارانی حرفه ای و کارآزموده آماده ی ارائه ی هر گونه خدمات  نگهداری و تعمیر گریدر در تمامی نقاط کشور می باشد. لذا برای تعمیر و هر گونه عیب یابی گریدرهای خود میتوانید با ما تماس بگیرید.

آشنایی با گریدر

تعمیر گریدر
تعمیر گریدر

اولین نوع گریدر به وسیله ی انسان ها و حیوانهای باربر کشیده می شدند و اکثراً در زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گرفتند.
پس از کشف موتور بخار گریدر ها توسط تراکتور کشیده می شدند.

اولین گریدر خود کششی در اوایل قرن ۲۰ توسط شرکت تولید گریدر راسل (Russell Grader Manufacturing Company) تولید شد.

بعد ها شرکت کاترپیلار در ساختار این ماشین تغییراتی را اعمال نمود. امروزه گریدرها با توجه به کارایی گسترده ای که دارند دچار تغییرات وسیعی شده اند که این تغییراتی با هدف افزایش و بهبود کارایی آنها صورت گرفته است.

گریدرها را بر اساس موتور میتوان به دو نوع موتوردار و بدون موتور تقسیم کرد.

گریدر بدون موتور

اولین نمونه‌های گریدر در تاریخ، موتور نداشتند. به این ترتیب، عجیب نیست اگر امروز استفاده از این نوع، محدود شده باشد و فقط در برخی موارد خاص، مانند سطوحی که خاک آن سخت یا آبدار است کاربرد داشته باشد.

گریدرهای موتوردار

امروزه بیشتر گریدرهایی که تولید می‌شوند از نوع موتوردار می باشند. از دلایلی که سبب افزایش استفاده از گریدرهای موتوردار شده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 1.  تنها احتیاج به یک راننده دارد.
 2.  قابلیت مانور آن نسبت به گریدر بدون موتور بیشتر است. در محوطه های محدود نیز می تواند دور بزند.
 3.  برگشت با دنده عقب کاملا میسر است.
 4.  حرکت تیغه و تغییر زاویه و استقرار آن در وضع دلخواه همچنین هدایت چرخ های جلوی گربدر توسط سیستم کنترلی که در اطاق راننده تعبیه شده است, امکانپذیر است.

اجزای مختلف گریدرها

تعمیر گریدر
تعمیر گریدر

از اجزای مختلف گریدرها میتوان به بدنه, تیغه و چرخ ها اشاره کرد.

 

1

بدنه

که شامل قسمت موتور، کابین و قسمتهای نگهدارنده تیغه می باشد.

2

تیغه

تیغه گریدر با اشکال مختلفی از جمله با لبه های مستقیم و منحنی و با ارتفاع ها و ضخامت های گوناگون موجود می باشد.

3

چرخ ها

برخلاف ماشین آلاتی مانند لودر که هم نوع چرخ زنجیری و هم نوع چرخ فلزی آن وجود دارد چرخ های گریدر عموماً از نوع لاستیکی می باشند.

 

از لحاظ وزن

گریدرها از نظر وزن به چهار نوع زیر تقسیم می‌شوند؛

 • گریدر سبک با وزن ۹ تن
 • گریدر نیمه سنکین با وزن ۹ تا ۱۲ تن
 • گریدر سنگین با وزن ۱۲ تا ۱۵ تن
 • گریدر فوق سنگین با وزن ۱۵ تا ۲۰ تن

به طور کلی گریدرهای سبک معمولاً در عملیات راه‌سازی معمول، مثل تنظیم سطح و شیب استفاده می‌شوند و گریدر های سنگین در عملیات‌های راه سازی در سطوح بزرگ و با حجم زیاد، کاربرد دارند.

وظایفی که یک گریدر قادر به انجام آنها است

پخش کردن مواد خاکی

پخش کردن مواد و مصالح خاکی یکی از مهمترین وظایف گریدر هاست. البته مقدار موادی که قصد جابه جایی آنرا داریم به ظرفیت گریدر بستگی دارد ظرفیت گریدر از  عواملی مانند قدرت موتور , اندازه وارتفاع تیغهتبعیت می کند. مقدار موادی که گریدر می‌تواند جابجا کند کمتر از بولدوزر است.

تعمیر گریدر
تعمیر گریدر

بنابراین بهتر است موادی که باید توسط گریدر جابجا وتوزیع شود قبلاً توسط ماشین آلاتی مانند بولدوزر بر روی زمین پخش شده باشد تاارتفاع آن  خیلی زیاد نباشد.

حمل مواد به کنارجاده

باتغییر زاویه تیغه ,گریدرقادرخواهد بودکه موادخاکی را به کنارمسیر هدایت کند دراین حالت موادخاکی در عقب گریدر انباشته شده و یک توده خاکی درامتداد مسیرحرکت گریدر قرارمی گیرد.

زیرا درغیراینصورت قدرت کشش ماشین کم می‌شود و زاویه حمله به تیغه گریدر نیزتغییر می‌کند.

 شیب بندهای دقیق

برای شیب بندهای دقیق باید تیغه را با زاویه کوچکی نسبت به امتداد قائم ثابت کرد وارتفاع تیغه ازسطح زمین باید طوری باشد که برآمدگی کوچک را بریده وگودالها را پرنماید بدین منظورهمواره باید مقدار موادخاکی درجلوی تیغه گریدرموجود باشد د) کندن جوی گریدر رامی‌توان برای کندن جویهای ۷شکل وذوزنقه‌ای شکل به کاربرد ماکزیمم عمق جوی حدود ۳ فوت (یک متر) وعرض آن حدود۴فوت است برای جوی‌های با ابعاد بزرگتر بهتر است از خندق‌کن و بیل مکانیکی وسایل حفاری استفاده کرد.

تراشیدن ترانشه‌ها

با تغییر زاویه گریدر و عمودکردن یا شیب زیاد لبه تیغه نسبت به سطح افق می‌توان با حرکت در جهت طول ترانشه لبه‌های آن را تراشید البته دو مسئله را باید در نظر گرفت اول اینکه نوع مصالح ترانشه‌ها سنگی وصخره‌ای نباشد چون به لبه تیغه آسیب رسانده ویا عمل تراشیدن را غیرممکن میسازد مسئله دوم تراشیدن قسمت‌های پایین ترانشه ومرتب کردن آن‌ها است تا در هنگام تراشیدن قسمت‌های بالای ترانشه مانع حرکت گریدر نشوند.

تعمیر گریدر هپکو HG180

تعمیرکار لودر هپکو

هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۱۰۰ هکتار در اراک با هدف تولید ماشین‌آلات سنگین، توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) (۵۵٪) و برادران رضایی (۴۵٪) تأسیس و از سال ۱۳۵۴ با همکاری شرکت‌های نویستار اینترنشنال آمریکا، پوکلِین فرانسه، صنایع‌سنگین ساکائی ژاپن، دایناپاک سوئد، و لوکومو فنلاند رسماً شروع به فعالیت نمود.

پس از انقلاب، توجه به ساخت ماشین‌آلات ساخت‌وساز و ماشین‌آلات معدنی در دستور کار قرار گرفت و با همکاری شرکت لیبهر آلمان طرح توسعه هپکو با تأسیس سالنی به مساحت ۶۰۰۰۰ متر مربع با اعتبار ارزی ۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار همراه با مجموعه‌ای از مدرن‌ترین ماشین‌آلات، و با ظرفیت تقریبی ۳۰۰۰ دستگاه در سال ۱۳۶۳ آغاز گردید.
در سال ۱۳۸۹ شرکت‌های کمات‌ماشین‌شرق و فرتاک‌ماشین زیرمجموعه ی هپکو تأسیس شدند.

از جمله محصولات تولید شده توسط این شرکت میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • بیل چرخ‌زنجیری و بیل چرخ‌لاستیکی
 • بلدوزر
 • لودر
 • بهکو لودر
 • مینی‌لودر
 • لیفتراک
 • غلتک راه‌سازی
 • گریدر
 • شاول
 • دامپتراک (کمپرسی)
 • لوله‌گذار
 • هال‌تراک
 • کمباین
 • و…

تعمیر گریدر کوماتسو

تعمیر بیل مکانیکی PC800 کوماتسو

از انواع گریدرهای کوماتسو که شرکت سفلا دیزل در تعمیر آنها دارای سابقه می باشد میتوان به گریدر کوماتسو مدل GD705 گریدر کوماتسو مدل GD661A , گریدر کوماتسو مدل GD825A و گریدر کوماتسو مدل  GH505 اشاره کرد.

آشنایی با شرکت کوماتسو

شركت كوماتسو يكي از بزرگترين توليد كنندگان تجهيزات معدني و راهسازي در جهان مي باشد كه بيش از۷۰% درآمد آن حاصل از فروش تجهيزات معدني و راهسازي است.

این شرکت دومین تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات معدنی جهان پس از کاترپیلار است. با این حال، در برخی مناطق مانند ژاپن و چین کوماتسو سهم بیشتری نسبت به شرکت کاترپیلار دارد.

پایه گذاری اولیه ی شركت كوماتسو در سال ۱۸۹۴ با آغاز فعاليت شركت معدني Takanchi شروع شد. اما شكل گيري اساسي و گسترش آن در سال ۱۹۱۷ درخلال جنگ جهاني دوم اتفاق افتاد . در همان زمان واحد توليدات آهني و تجهيزات معدني و ابزارآلات توسعه يافت، با تداوم اين روند در سال ۱۹۲۱ نام كوماتسو به صورت رسمي جهت اين شركت انتخاب شد .

محصولات شرکت کوماتسو شامل بلدوزر، دامپتراك، بيل مكانيكي، سنگ شكن، گريدر، جرثقيل، دستگاههاي حفارتونل و لودر چرخ لاستيكي و زنجيري است. همچنين این شرکت بخش بزرگي را به توليد تجهيزات الكترونيكي اختصاص داده است.

تعمیر گریدر ولوو مدل های G720 و 960

تعمیر بیل مکانیکی PC800 کوماتسو

ولوو (Volvo Group) یک برند چندملیتی سوئدی تبار است که نقش مهمی در صنعت خودروسازی دارد. این کمپانی در زمینه‌های همچون ساخت، پخش و فروش کامیون، اتوبوس و تجهیزات ساخت و ساز و ماشین آلات راهسازی  مانند لودر نیز فعالیت می‌کند. سال ۲۰۱۶، ولوو به عنوان دومین سازنده بزرگ کامیون‌های سنگین در دنیا شناخته شد. اداره مرکزی این شرکت در گوتنبرگ سوئد واقع شده است.

شرکت صنایع سنگین سوئدی ولوو سازنده خودروهای سنگین و قطعات مربوط به آن نیز می باشد. از جمله تولیدات این شرکت کامیونت، کامیون، اتوبوس، تجهیزات ترابری و سازه‌ای، ماشین آلات راهسازی (بیل مکانیکی ، لودر, گریدر و …) ، سامانه‌های پیش‌رانش دریایی و صنعتی، فناوری هوافضا و ارائه خدمات مالی است.

 

مشخصات گریدر ولو 960

وزن کاری

17550 kg / کیلوگرم

طول و عرض تیغه میانی

0/63 * 3/65 متر

موتور

VOLVO ولو

مدل

D7E

قدرت

(hp – kw) (215 – 160)

گیربکس

HTE اچ تی ای

سایز لاستیک

14 * 24

دیفرانسیل

Volvo APR70 ولو

طول دستگاه

9/2 متر

عرض دستگاه

2/5 متر

 

تعمیر گریدر کاترپیلار

تعمیرکار لیفتراک کاترپلار
تعمیرکار لیفتراک کاترپلار

از جمله مدل های گریدر کاترپیلار که در بازار ایران موجود است میتوان به مدل های D37 ,12G ,160H و 140G اشاره کرد. برای تعمیر هر کدام از این مدل ها میتوانید با سفلا دیزل در تماس باشید.

تاریخچه ی تاسیس کاترپیلار

تاریخچه ی کاترپیلار به اواخر قرن نوزدهم برمی‌گردد، هنگامی‌که دانیل بست و بنجامین هولت، با روش‌هایی سعی در استفاده از تراکتورهای بخار در مزارع کشاورزی کردند. تا سال ۱۹۰۴ میلادی، این تراکتورهای بزرگ بخار به مدت ۱۴ سال مزارع کالیفرنیا را شخم‌ زده‌ بودند و‌گاهی در خاک‌های نرم مزارع ، مخصوصاً بعد از بارش باران، گرفتار می‌شدند. خلاص کردن این تراکتورها بسیار مشکل ‌بود.

بنجامین هولد ایده‌ای داشت: چرا این ماشین‌آلات حرکت نکنند؟ در ۲۴ نوامبر سال ۱۹۰۴ میلادی او بلوک‌های چوبی را در اطراف آیدلرهای تراکتور آزمایشی خود نصب کرد. نتیجه باورنکردنی بود و تراکتورهای جدید به وجود آمدند. کمپانی کاترپلار، به خاطر کاترپیلار ۳۰ و کاترپیلار ۶۰ بسیار مشهور شد.

محصولات کاترپیلار شامل تراکتورهای زنجیری، بیل‌های هیدرولیکی، لودرهای بک‌هو، گریدر، دامپ تراک، لودر، تراکتورهای کشاورزی، موتورهای دیزلی و گازی و توربین‌های گازی می‌باشد. این محصولات در راه‌سازی، معدن‌کاری، جنگل‌داری، انرژی، حمل‌ونقل و جابجایی مواد، استفاده می‌شوند. بولدوزرهای کاترپیلار در دوران جنگ جهانی اول، نقش بسیار مهمی داشتند

تعمیر گریدر xcmg

تعمیر گریدر
تعمیر گریدر

از انواع گریدرهای شرکت xcmg میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • گریدر XCMG مدل GR300
 • گریدر XCMG مدل GR260
 • گریدر XCMG مدل GH215
 • گریدر XCMG مدل GR165
 • گریدر XCMG مدل GR135
 • گریدر XCMG مدل GR200
 • گریدر XCMG مدل GR100

تعمیر گریدر چانگلین

شرکت چانگلین یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان ماشین آلات سنگین در کشور چین می‌باشد . ماشین های سنگین تولید شده توسط این شرکت با استفاده از بهترین متریال ساخته می‌شود . البته به دلیل نداشتن نیروی مورد نیاز در کشور چین این شرکت نمی‌تواند پاسخ گوی سفارشات باشد ، به همین دلیل تصمیم گرفته است تا تولید و فروش خود را به داخل کشور ایران انتقال بدهد.

این موضوع باعث شده تا بتواند به عنوان یکی از پر فروش ترین شرکت ها در خاورمیانه شناخته شود و با داشتن بهترین متریال در ساخت خودرو های خود بتواند به پیشرفت های بسیاری دست یابد. از جمله پر طرفدار ترین محصولات تولیدی این شرکت میتوان به گریدرهای چاگلین اشاره کرد.

تعمیر گریدر سانی DA190

شرکت صنایع سنگین سانی (sany) یک شرکت تولید کننده ی ماشین آلات راهسازی و عمرانی در چین می باشد . این شرکت در سال  1989 توسط  لیانگ ونگن (Liang Wengen) راه اندازی شد. لیانگ ونگن با تکیه بر کارآفرینی و تاسیس شرکت سانی از ثروتمندترین افراد چین و دنیا می باشد.

شرکت سانی ششمین شرکت بزرگ تولید کننده ی ماشین آلات سنگین در جهان می باشد.

از محصولات تولیدی این شرکت میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • بولدوزر
 • گریدر
 • جرثقیل
 • بیل مکانیکی
 • غلتک های راه سازی
 • ماشین آلات پل سازی
 • بالابر
 • لودر

محصولات حفاری این شرکت رتبه ی اول در آسیا را دارند و از برترین دستگاه های حفاری در دنیا می باشند. تمامی محصولات این شرکت در بیش از 5 کارخانه و 10 شهرک صنعتی در چین و جهان تولید میشوند و به مصرف صنایع مختلف می رسند.

 

مشخصات گریدر سانی PQ190

وزن کاری

15320 kg کیلوگرم

موتور

Deutz دویتس

طول و عرض تیغه میانی

0/61 * 3/95 متر

مدل

BF6M2013E

طول تیغه جلویی

سفارشی

قدرت

(hp – kw) (198-148)

سایز لاستیک

17/5*25

طول دستگاه

8/9 متر

عرض دستگاه

2/6 متر

ارتفاع دستگاه با کابین

3/2 متر

 

تعمیر گریدر شانتویی SG21

تعمیر گریدر شانتویی SG21
تعمیر گریدر شانتویی SG21

مشخصات گریدر شانتویی SG21-3

وزن عملیاتی

17 تن

حداقل فاصله شاسی با زمین

430 میلی متر

لاستیک

14-25-17.5

موتور

CUMMINS 6CTAA8.3-C215

قابلیت شیب روی

20 درجه

قدرت موتور

160کیلووات (217 اسب بخار)

حداکثر نیروی کشش

90 کیلو نیوتن

دور موتور

2200 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور

980 نیوتن متر

حجم موتور

8.3 لیتر

تعداد سیلندر

6

قطر / کورس

114135 میلی متر

تعمیر گریدر دلتا 220

چند توصیه به رانندگان گریدرها؛

 •  باید از نحوه عملکرد این ماشین و محدودیت های آن مطلع باشید.
 •  قبل از روشن نمودن گریدر از عدم وجود اشیاء مزاحم در اطراف ماشین مطمئن شوید.
 •  برای داخل شدن به اتاق راننده از ابزار مناسب یعنی از نردبان مخصوص به ماشین استفاده نماید.
 •  تا زمانی که هوا روشن است از این ماشین سنگین استفاده کنید.
 •  مطلع ساختن گروه عملیاتی هنگام آغاز به کار گیری این ماشین الزامیست.
 •  راننده لازم است پس از اتمام کار تیغه های گریدر را به وضعیت عادی خود باز گرداند. سپس گریدر را در مکانی مطمئن و مسطح متوقف نماید.

مشخصات فنی گریدر دلتا DG220

موتور

طراحی کاترپیلار

نوع گیربکس

برقی

حجم موتور

10/4L

تاندم

زنجیری

قدرت

220HP

سایز لاستیک

25- 17/5

وزن دستگاه

17500Kg

تعمیر گریدر نیوهلند F200

تعمیرکار بیل مکانیکی Newholland

در سال ۱۸۹۵ شرکت نیوهلند توسط فردی هلندی به نام ایب زیمرمن در پنسیلوانیای آمریکا راه اندازی شد. این شرکت در زمینه ی تولید ماشین‌آلات کشاورزی، ماشین‌آلات ساخت‌وساز، موتورهای دیزل و ارائه خدمات مهندسی کشاورزی فعالیت می کند.

این شرکت آمریکایی را میتوان یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده ی ماشین آلات راهسازی نام برد که با داشتن 10 کارخانه فعال در تمام نقاط مختلف جهان توانسته بازار گسترده ای را برای خود دست و پا کند.

این شرکت در حال حاضر به دو بخش کشاورزی و راهسازی تقسیم شده است.

از سایر انواع گریدرهای موچود میتوان به گریدر فان F205 و گریدر تیراژه CmD1220 نیز اشاره کرد.

 

فهرست مطالب

09122768227 مشاوره تلفنی رایگان