تعمیرکار گریدر چانگلین

تعمیرکار گریدر چانگلین
5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم به معرفی گریدر چانگلین بپردازیم , لذا قبل از آن به معرفی کامل یک گریدر و مکانیسم و کارایی آن میپردازیم. گِریدِر یا شیب‌ساز،به‌طور معمول به ماشین مسطح کننده ی جاده اطلاق می‌شود، از ماشین‌آلات سنگین مهندسی می‌باشد که دارای یک تیغهٔ بزرگ برای تسطیح سطوح می‌باشد. بیشتر مدل‌ها دارای ۳ اکسل با یک موتور و کابین تعبیه‌شده در بالای اکسل عقب در انتهای ماشین می‌باشند.

مهمترین وسیله برای عملیات  شیب سازی ، تسطیح خاکریزها، خاکبرداری‌ها و رساندن  خاک به سطح مورد نظربه وسیله ی گریدر انجام می‌گیرد.

عملیاتهای مختلفی که یک گریدر انجام میدهد;

 

 • پخش کردن مواد خاکی
 • پخش مصالح در شانه سازی‌های راه
 • شیب‌بندی‌های دقیق
 • کندن جوب
 •  تراشیدن ترانشه‌ها

 

پخش کردن مواد خاکی

پخش کردن مواد و مصالح خاکی یکی از مهمترین وظایف گریدر هاست. البته مقدار موادی که قصد جابه جایی آنرا داریم به ظرفیت گریدر بستگی دارد ظرفیت گریدر از  عواملی مانند قدرت موتور , اندازه وارتفاع تیغهتبعیت می کند. مقدار موادی که گریدر می‌تواند جابجا کند کمتر از بولدوزر است.

بنابراین بهتر است موادی که باید توسط گریدر جابجا وتوزیع شود قبلاً توسط ماشین آلاتی مانند بولدوزر بر روی زمین پخش شده باشد تاارتفاع آن  خیلی زیاد نباشد.

 

حمل مواد به کنارجاده

 

تعمیرکار گریدر چانگلین
تعمیرکار گریدر چانگلین

 

باتغییر زاویه تیغه ,گریدرقادرخواهد بودکه موادخاکی را به کنارمسیر هدایت کند دراین حالت موادخاکی در عقب گریدر انباشته شده و یک توده خاکی درامتداد مسیرحرکت گریدر قرارمی گیرد .

زیرا درغیراینصورت قدرت کشش ماشین کم می‌شود و زاویه حمله به تیغه گریدر نیزتغییر می‌کند .

 شیب بندهای دقیق

برای شیب بندهای دقیق باید تیغه را با زاویه کوچکی نسبت به امتداد قائم ثابت کرد وارتفاع تیغه ازسطح زمین باید طوری باشد که برآمدگی کوچک را بریده وگودالها را پرنماید بدین منظورهمواره باید مقدار موادخاکی درجلوی تیغه گریدرموجود باشد د) کندن جوی گریدر رامی‌توان برای کندن جویهای ۷شکل وذوزنقه‌ای شکل به کاربرد ماکزیمم عمق جوی حدود ۳ فوت (یک متر) وعرض آن حدود۴فوت است برای جوی‌های با ابعاد بزرگتر بهتر است از خندق‌کن و بیل مکانیکی وسایل حفاری استفاده کرد.

تراشیدن ترانشه‌ها

با تغییر زاویه گریدر وعمودکردن یا شیب زیاد لبه تیغه نسبت به سطح افق می‌توان با حرکت در جهت طول ترانشه لبه‌های آن را تراشید البته دو مسئله را باید در نظر گرفت اول اینکه نوع مصالح ترانشه‌ها سنگی وصخره‌ای نباشد چون به لبه تیغه آسیب رسانده ویا عمل تراشیدن را غیرممکن میسازد مسئله دوم تراشیدن قسمت‌های پایین ترانشه ومرتب کردن آن‌ها است تا در هنگام تراشیدن قسمت‌های بالای ترانشه مانع حرکت گریدر نشوند.

قسمت‌های مختلف یک گریدر

تعمیرکار گریدر چانگلین
تعمیرکار گریدر چانگلین

 

بخش‌های اصلی تشکیل دهنده یک گریدر, به شرح زیر می‌باشد:

 1. شاسی و بدنه
 2. تیغه
 3. چرخ
 4. کلاج و ترمز
 5. سیستم حرکتی
 6. محفظه نگه‌داری و کنترل سوخت

گریدرها را بر اساس نوع موتور، ابعاد و اندازه، نوع و اندازه تیغه، مفصلی بودن و قابلیت کمرشکنی به انواع مختلفی تقسیم می کنند که هر کدام کارایی خاص خودش را دارد و در یک مرحله ساخت و ساز مشخص,  کاربرد دارد.

انواع گریدر از نظر موتور

بر اساس نوع موتور، گریدرها به دو نوع گریدر موتور دار و بدون موتور تقسیم می‌شوند.

گریدر بدون موتور

اولین نمونه‌های گریدر در تاریخ، موتور نداشتند. به این ترتیب، عجیب نیست اگر امروز استفاده از این نوع، محدود شده باشد و فقط در برخی موارد خاص، مانند سطوحی که خاک آن سخت یا آبدار است کاربرد داشته باشد.

گریدرهای موتوردار

امروزه بیشتر گریدرهایی که تولید می‌شوند از نوع موتوردار می باشند.

انواع گریدر از نظر وزن

گریدرها از نظر وزن به چهار نوع زیر تقسیم می‌شوند و هر کدام در عملیات‌های عمرانی خاصی کاربرد دارند.

 • گریدر سبک با وزن ۹ تن
 • گریدر نیمه سنکین با وزن ۹ تا ۱۲ تن
 • گریدر سنگین با وزن ۱۲ تا ۱۵ تن
 • گریدر فوق سنگین با وزن ۱۵ تا ۲۰ تن

به طور کلی گریدرهای سبک معمولاً در عملیات راه‌سازی معمول، مثل تنظیم سطح و شیب استفاده می‌شوند و گریدر های سنگین در عملیات‌های راه سازی در سطوح بزرگ و با حجم زیاد، کاربرد دارند.

چرا از یک گریدر استفاده میکنیم؟

گریدرها به دلیل کاربردهای فراوانی که در عملیات عمرانی دارند و همچنین مزایایی که دارند، به یکی از ضروری‌ترین تجهیزات این صنعت تبدیل شده‌اند.

در اینجا به برخی از مزایای گریدر اشاره می‌کنیم:

 • قابلیت تنظیم زاویه تیغه برای ایجاد شیب مناسب
 • قابلیت تنظیم چرخ‌های جلویی
 • امکان حرکت رو به عقب به کمک جعبه دنده عقب
 • قابلیت دور زدن
 • تنها به یک اپراتور یا راننده نیاز دارد
 • هزینه بهره‌برداری کم

 

برای مطالعه ی  بیشتر به مقاله ی تعمیر و عیب یابی گریدر ها مراجعه کنید.

شرکت چانگلین

شرکت چانگلین یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان ماشین آلات سنگین در کشور چین می‌باشد . ماشین های سنگین تولید شده توسط این شرکت با استفاده از بهترین متریال ساخته می‌شود . البته به دلیل نداشتن نیروی مورد نیاز در کشور چین این شرکت نمی‌تواند پاسخ گوی سفارشات باشد ، به همین دلیل تصمیم گرفته است تا تولید و فروش خود را به داخل کشور ایران انتقال بدهد.

این موضوع باعث شده تا بتواند به عنوان یکی از پر فروش ترین شرکت ها در خاور میانه شناخته شود و با داشتن بهترین متریال در ساخت خودرو های خود بتواند به پیشرفت های بسیاری دست یابد.

 

شرکت سفلا دیزل آماده عقد قرارداد جهت هر گونه تعمیر ماشین آلات راهسازی و …با شرکت ها و ارگانهای مختلف در هر نقطه از کشور در اسرع وقت با کادری مجرب و متخصص می باشد.

با ما در تماس باشید.

 

سوال های متداول گریدر چانگلین

🙋‍♀️ مشکلاتی که عموما برای گریدرها به وجود می آید چیست؟

 • از جمله ایرادهای رایج گریدرها می توان به روشن نشدن موتور, به سختی روشن شدن آن, متوقف شدن موتور در حین انجام کار, بالا رفتن مصرف سوخت و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

🙋‍♀️ چرا برای تعمیر گریدر به سفلا دیزل مراجعه کنیم؟

 • سفلا دیزل دارای بیش از 30 سال سابقه ی فعالیت در زمینه ی تعمیر ماشین آلات سنگین و عیب یابی گریدر ها می باشد. تمامی تعمیرکاران مشغول به کار در این شرکت دارای تخصص های لازم هستند و به صورت دوره ای آموزش های مورد نیاز را دریافت می کنند. هزینه های دریافتی سفلا دیزل بسیار پایین تر از سایر شرکتهای فعال در این حوزه است زیرا هدف ما جلب رضایت مشتریان عزیز می باشد.

🙋‍♀️ چرا از یک گریدر استفاده می کنیم؟

 • گریدرها به دلیل کاربردهای فراوانی که در عملیات عمرانی دارند به یکی از ضروری ترین تجهیزات این صنعت تبدیل شده اند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب

ویدئوها
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان