تعمیرات دمپ تراک

تعمیرات دمپ تراک
5/5 - (1 امتیاز)

کشور روسیه و یا اتحاد جماهیر شوروی، کشوری است که یکی از فعالان در زمینه تولید وسایل های حمل و نقل غول پیکراست.

این کشور با شعار ( برای خاص بودن باید بزرگ ترین ها و خاص ترین ها را تولید کنید.) این رتبه را در جهان گرفته است. کامیونهای غول پیکر این کشور و یا جنگ افزارهای جنگی این کشور از جمله از دستاورد های این کشور است که می توان به آن ها اشاره کرد. اما رقیب این کشور (آمریکا) نیز در این صنعت از این کشور فاصله چندانی ندارد.

می توان گفت که کمپانی بلاروس دامپ تراک بلاز خود یکی از ابر قدرت های تولید دامپ تراک می باشد. این کمپانی نزدیک به یک سوم کل نیاز بازار را تولید می کند و در واقع می توان این گونه گفت که هرساله نزدیک به 2 هزار دامپ تراک را عرضه بازار می کند.

اصول کلی تعمیرات دمپ تراک

 

تعمیرات دامپ تراک

پیاده کردن

اولین مرحله تعمیرات دمپ تراک پیاده کردن است مکانی که برای تعمیر دمپتراک انتخاب می کنید، می بایست کاملا مجهز باشد. این کارگاه ها باید دارای جرثقیل های سقفی و یا حتی سایر وسایل مورد نیاز برای مهار این وسیله و حتی جابه جایی این وسیله باشد. باید دستگاه به گونه ای مجهز باشد تا امکان اضافه کردن قطعه و یا برداشتن یک قطعه از دستگاه به راحتی وجود داشته باشد.

عیب یابی

فرآیند عیب یابی در مرحله اول با بازدید ظاهری اتفاق می افتد و در مرحله بعدی است که با توجه به ابزار های اندازه گیری، مورد بازدید قرار می گیرد.

در بازدید ظاهری که انجام می شود، نقص هایی مثل ترك، شكاف، شكستگي، پارگي، فرورفتگي، خط كشيدگي،گودي عميق، خراش، خميدگي، پيچش، تاب برداشتن، ترك، رنگ شدگي و ديگر آسيب هاي ظاهری مكانيكي، زنگ زدگي و تغيير فرم قطعات قابل تشخیص می باشند.

اما بخش های حساس مثل ترمز و فرمان و … از جمله از مواردی هستند که با چشم قابل تشخیص نیستند و باید از تجهیزات خاص استفاده کرد، تا اگر عیبی در آن بخش ها وجود دارد تشخیص داده شود.

نصب قطعه

قسمتی از تعمیرگاه که برای نصب قطعه در نظر گرفته شده است باید دارای میز کار باشد، که به کمک آن بتوان قطعه را بر روی دستگاه نصب کرد و یا آن را از روی دستگاه برداشت. دقت داشته باشید که قبل از نصب قطعه، باید از تمیز بودن محل نصب قطعه باید مطمئن باشید.

علاوه بر این، دقت داشته باشید که در حین نصب قطعه ها و یا حتی دستگاه ها نباید دستگاه سنگ زنی در اطراف وسیله باشد و در این حین نباید از هوای فشرده استفاده شود.

همچنین دقت داشته باشید که قطعات نصب شده نباید دچار خردگی و یا حتی لهیدگی و… باشند. همچنین پوشش عایق استفاده شده در آن ها، نباید دارای کاور باشد.

كانال هاي روغن و سوراخ هاي قطعات باید تمیز باشند و درون آن ها، باد گرفته شده باشد. قطعات آهنگری شده باید از قبل نصب تمیز شده باشند و تمامی سوراخ ها به وسیله درپوش بسته شده باشند. همچنین محل های مته کاری شده باید باد گرفته شده باشند.

رعایت اصول ایمنی در حین انجام تعمیرات دمپ تراک

در هنگام تعمیرات لازم است تا به اصول ایمنی توجه داشته باشید. در ادامه لیستی از اصول ایمنی تعمیرات دمپ تراک برای شما آورده ایم. لازم است تا آن ها را با دقت مطالعه کنید و آن ها را کاملا رعایت کنید.

 •  پریدن از روی دمپتراک ممنوع است.
  قطع كليد هاي (سوئيچ هاي) اتوماتيك مدارهاي فرمان و مدارهاي كمكي در تابلوي فرمان حین انجام کار¬های جوشکاری
 •  باید دقت داشته باشید که از انجام كارهاي جوشكاري در نزديكي مخازن سوخت و روغن، در نزديكي آكومولاتورهاي شارژ شده و لولهاي متصل به آنها، در نزديكي كپسول هاي گاز سيستم آتش نشاني، در نزديكي جك هاي تعليق شارژ شده بوسيله گاز و روغن باید جدا خودداری بفرمایید.
 •  برای انجام جوشکاری در نزدیکی باطری¬ ها باید به نکات ایمنی در مقابل آتش سوزی توجه کافی داشت و اقدامات لازم را برای پیشگیری انجام داد.
  اقدامات جوشکاری بر روی چرخ و رینگ های دامپ تراک در حالی که لاسیک بر روی چرخ وجود دارد، کاملا ممنوع است.
 • باید دقت داشته باشید که جوشکاری در سیستم راه اندازی بادی و سیستم هيدروليكي دامپ تراك، تحت فشار، ممنوع است.
 • زمانی که در حال بادید از باطری می باشید استفاده از شعله آتش عملا ممنوع است.
 •  باید دقت داشته باشید که برای انجام عملیات جوشکاری بر روی یک دستگاه دامپ تراک لازم است تا در مرحله اول ارتباط دستگاه با باطری قطع شود و حتی لازم است تا کابل-های مثبت و منفی از ترمینال ها جدا شوند.
  دقت داشته باشید که زمان فعالیت پیش گرم کن دستگاه نمیتوانید دستگاه را ترک کنید.
  و ………

این ها تنها گروهی از قوانین ایمنی موجود در این زمینه است که لازم است تا رعایت شود. قوانین ایمنی زیادی در این زمینه وجود دارد که لازم است تا به تمامی این قوانین ها توجه لازم صورت بگیرد. امیدوارم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد و به سوال های شما در این زمینه پاسخ داده باشد.

 

شرکت سفلا دیزل آماده عقد قرارداد جهت هر گونه تعمیر ماشین آلات راهسازی و …با شرکت ها و ارگانهای مختلف در هر نقطه از کشور در اسرع وقت با کادری مجرب و متخصص می باشد.

با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب

ویدئوها
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان