تعمیرکار لودر فوتون

تعمیرکار لودر فوتون
5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در زمینه ی تعمیرکار لودر فوتون و شرکت فوتون در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات در این زمینه ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

لودرها از جمله ماشین آلات راهسازی می باشند که در تمامی پروژه های ساختمانی و عمرانی مورد استفاده قرار میگیرند. به لودر در واقع تراکتوری است که به جامی در جلو مجهز است از این رو لودر را تراکتور جام دار نیز می نامند.

از جمله مهم ترین تولید کننده های لودر در جهان میتوان به کاترپیلای, کوماتسو, ولوو, هیوندای, کاوازاکی و هیتاچی اشاره کرد.

انواع لودرها

تعمیرکار لودر فوتون
تعمیرکار لودر فوتون

لودرها را به دسته های مختلفی میتوان تقسیم کرد که هر کدام از آنها در محیطی خاص کارایی دارند. لودرهای چرخ زنجیری, لودرهای چرخ لاستیکی و بکهو لودرها از انواع مختلف لودرها می باشند.لودر های چرخ لاستیکی خود به دو دسته ی کمرشکن و معمولی تقسیم میشوند.

از لودرهای چرخ لاستیکی معمولا در پروژه هایی استفاده میشود که به سرعت بیشتری نیاز دارند.از این لودرهای برای حمل بار در فاصله های کم و ایجاد خاکریز ها و بلند کردن مصالح ساختمانی استفاده کرد.

معایب لودر چرخ لاستیکی؛

از معایب این لودر میتوان به محدودیت در کار کردن در زمین های خیس و گلی اشاره کرد. دیگر اینکه این لودرها قابلیت عبور از موانع بلند را ندارند در این مواقع بهترین گزینه لودرهای چرخ زنجیری هستند.

قدرت کشش کم و آسیب دیدن در زمین های دارای سنگ ها و مصالح تیز از دیگر معایب این لودرها می باشد.

معایب لودرهای چرخ زنجیری؛

از جمله معایب این لودرها میتوان به شرایط سخت نگهداری آنها در محیط های مرطوب اشاره کرد, ضمن اینکه این لودرها عمر کمتری در مقایسه با لودرهای چرخ لاستیکی دارند.

مصرف سوخت بیشتر, قدرت مانور کمتر و دقت پایین در مانور, هزینه های نگهداری بالا و جابه جایی سخت از جمله دیگر عواملی هستند که میتواند از ایرادهای این لودرها باشند.

این لودرها به دلیل نوع خاص چرخی که دارند قابلیت استفاده در آسفالت را ندارند زیرا به شدت به آن آسیب میزنند لذا برای جابه جایی آنها نیاز به کفی و کمرشکن است که این موضوع کار جابه جای را سخت و پر هزینه می کند.

قسمت های یک لودر

یک لودر در حالت عادی از بخش های زیر تشکیل شده است؛

  1. شاستی
  2. موتور
  3. جام
  4. سیستم هیدرویک

شاسی

بدنه ی بیرونی لیفتراک شاسی است که عموما لودرها دارای شاسی تراکتور هستند. شاسر در لودرهای چرخ لاستیکی میتواند یکپارچه و یا کمرشکن باشد اما در لودرهای چرخ زنجیری شاسی یکپارچه است.

لودرهای کمرشکن معمولا ابعاد بزرگتری در مقایسه با لودرهای معمولی دارند . شاسی کمرشکن به این معناست که قسمت عقب لودر به قسمت جلو توسط یک مفصل متصل شده است و این مفصل سبب افزایش قدرت مانور ماشین در مقایسه با سایر مدل ها میشود.

موتور

موتور نیروی لازم برای کار و حرکت لودرها را تامین میکند و سوخت مصرفی موتورهای یک لودر میتواند بنزین, گازوئیل و برق باشد.

در لودرهای چرخ لاستیکی موتور در قسمت جلوی شاسی و در لودرهای چرخ زنجیری در پشت سر راننده قرار دارد.

اولین دلیل برای اینکه موتور در این نوع لودرها در پشت سر راننده قرار دارد این است که برقرار کننده ی تعادل دستگاه در حین کار باشد. دلیل بعدی نزدیک تر شدن راننده به محیط کار و تسلط بیشتر اوست.

جام

تعمیرکار لودر فوتون
تعمیرکار لودر فوتون

جام ها در انواع مختلفی موجودند که با کارایی متفاوت قابل نصب بر روی لودرها می باشند.از انواع جام ها می توان به جام حفاری, جام صخره کنی و… اشاره کرد.

هیدرولیک

انتقال نیروی تولید شده توسط موتور به جام  وظیفه ی سیستم هیدرولیک است.

شرکت فوتون

تعمیرکار لودر فوتون
تعمیرکار لودر فوتون

شرکت فوتون درسال 1966 فعالیت خود را آغاز کرد. شعار این شرکت چینی ” حرکت به سوی رهبری صنعت خودروسازی جهان” است . با کسب موفقیت های بسیار این شرکت توانست در سال  1998 وارد بازار بورس شانگهای شود.

از محصولات تولیدی این شرکت میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • انواع کامیون ها
  • خودروهای سواری
  • وانت
  • خودروهای تجاری مسافری
  • خودروهای چند منظوره
  • و ماشین آلات ساختمانی مانند لودر و…

محصولات این شرکت با نام های دیگری چون AUMAN, OLLin, SUP, FORLAND, AUV, MIDI, AUMARK نیز به تولید میرسند.

این شرکت محصولات خود را به بیش از 50 کشور دنیا صادر میکند که محبوب ترنی بازارها کشورهای حوزه ی خلیج فارس و خاورمیانه می باشد. در عین حال به کشورهای آمریکایی و آفریقایی نیز صادرات دارد.

 

شرکت سفلا دیزل آماده عقد قرارداد جهت هر گونه تعمیر ماشین آلات راهسازی و …با شرکت ها و ارگانهای مختلف در هر نقطه از کشور در اسرع وقت با کادری مجرب و متخصص می باشد.

با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب

ویدئوها
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان