تعمیرکار لودر

تعمیرکار لودر
5/5 - (2 امتیاز)

لودر ها از جمله وسایل و ماشین آلات مربوط به راه و شهر سازی هستند که عملا تمام پروژه های عمرانی بزرگ به آن احتیاج دارند. حساسیت هایی که در تعمیر و نگهداری از این وسیله باید به خرج داد فقط از یک تعمیرکار لودر حرفه ای بر خواهد آمد و پیدا کردن تعمیرکار لودر با این مشخصات کار راحتی نیست. تیم سفلا دیزل با بیش از 35 سال سابقه در زمینه ی تعمیر ماشین آلات سنگین آمادگی خود را برای هر گونه تعمیر و نگهداری از انواع لودرها و ماشین آلات سنگین اعلام می دارد.

انواع لودرها

لودر ها نیز مانند هر وسیله دیگر دارای انواع مختلفی هستند. در حالت کلی میتوان آنها را به دو دسته چرخ زنجیری و چرخ لاستیکی تقسیم کرد. این دستگاه ها از جمله  دستگاه های کاملا ضروری هستند که توسط شرکت ها و برند های متفاوت و البته در ابعاد متفاوتی تولید می شوند. تعمیر لودر براساس کارایی که دارد بسیار کار حرفه ای و تیمی است و رانندگان باید توجه داشته باشند که این دستگاه حساسیت های خاص خود را دارد.

این دستگاه ها به سبب داشتن انعطاف پذیری بالا کاربرد های زیادی در صنعت راه و شهر سازی دارند. در این قسمت قصد داریم تا به کاربرد های این دستگاه بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

تعمیرکار لودر
تعمیرکار لودر

کاربرد لودر

لودر به سبب انعطاف پذیری بالایی که دارد در موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال:

  •  از این ماشین می توان کمک گرفت و مصالح و یا هر چیز دیگر را جا به جا کرد.
  •  به کمک این ماشین می توان اقدام به گود برداری و یا حتی ساخت خاکریز نمود.
  •  با استفاده از این دستگاه می توان بعد از گود برداری، اقدام به لوله گذاری کرد و حتی می توان به کمک همین دستگاه اطراف و روی محیط مورد نظر را با خاک پر کرد.
  •  برای برف روبی از روی زمین هم این دستگاه بی تردید می تواند یکی از گزینه های مناسب باشد.
  •  به کمک این دستگاه می توان نسبت به نصب جرثقیل اقدام کرد.
  •  به طور کلی می توان کاربردهای نسبتا زیادی را  مانند پر کردن حفره ها و حمل لوله ها و … به این دستگاه مربوط کرد.

گفتیم که لودرها در دو نوع چرخ لاستیکی و چرخ زنجیری وجود دارند. در ادامه قصد داریم به معرفی هر کدام بپردازیم.

لودرهای چرخ زنجیری

لودرهای چرخ زنجیری عملکردی به مانند لودر های چرخ لاستیکی دارند. تنها با این تفاوت که در استفاده از این لودر ها فشار کم تری به زمین وارد می شود. بنابراین این ماشین می تواند در مواردی که نمی توان از لودرهای چرخ لاستیکی استفاده کرد، مناسب باشد.

این دستگاه از اصطحکاک بالایی برخوردار است. همین امر به این دستگاه کمک می کند تا در کندن زمین از نهایت انرژی موتور استفاده کند.

استفاده از زنجیری آهنی این اطمینان را به شما می دهد تا در صورت کار در محیط هایی با سنگ های تیز و در واقع محیطی نامناسب، لاستیک های دستگاه از بین نرود و خطری دستگاه و راننده را تهدید نکند.

حرکت روی شیب ها

این لودر ها با زنجیر فلزی، به راحتی توانایی حرکت بر روی سطحی با شیب جانبی 35 درصد را دارد. در حالی که لودر های چرخ لاستیکی تنها توانایی این را دارند تا بر روی سطحی با شیب جانبی 15 درصد حرکت کنند و در شیب بیشتر از این مقدار توانایی انجام کار ندارند.

این لودر ها حتی توانایی بالا رفتن از سطحی با شیب 60 درصد را نیز دارند. در صورتی که در مقابل این لودر ، لودر های چرخ لاستیکی وجود دارند که تنها توانایی حرکت بر روی شیب 30 درصد را دارد.

 

تعمیرکار لودر
تعمیرکار لودر

اما در این میان باید دقت داشته باشید که سرعت این مدل از لودر ها با زنجیر آهنی بسیار پایین تر از نوع لاستیکی آن خواهد بود. بنابراین در پروژه هایی که برای حمل وسایل و تجهیزات لازم است تا دستگاه مسیر زیادی را طی کند، به سبب سرعت پایین این مدل از لودر ها راندمان کم تری نسبت به نوع چرخ لاستیکی آن خواهند داشت.

شناوری خوب، قدرت کشش و حتی فشار کمتر این دستگاه نسبت به نوع چرخ لاستیکی آن باعث می شود تا این دستگاه در مقایسه با نوع چرخ لاستیکی گزینه بهتری برای کندن زمین های خاکی باشد.

بنابراین این دستگاه هم می تواند گزینه مناسبی برای حرکت و کار کردن در محیط های نرم باشد و هم به سبب چرخ های زنجیری اش برای محیط های سخت و دارای سراشیبی و سنگ مناسب باشد. چرا که چرخ های این ماشین در برابر این موارد کاملا مقاوم خواهد بود.

باید لودر را مناسب با محیط کار انتخاب کرد

لودر های با چرخ زنجیری می تواند در برخی موارد جایگزین بسیار مناسبی برای لودر های چرخ لاستیکی باشد. بنابراین لازم است تا قبل هر گونه اقدامی به منظور انتخاب لودر، پروژه محیط کار، شرایط، خاک، آسفالت محل کار و دیگر موارد مورد بررسی قرار داده شود.

از طرفی در این لودرها به سبب زنجیری بودن چرخ، خطر پاره شدن چرخ های ماشین وجود ندارد و این نکته مثبت این دستگاه در مقابل لودر چرخ لاستیکی است.

پس انتخاب مدل لودر برای یک پروژه به موارد خاص گفته شده مربوط می باشد که باید به طور کامل آن را در نظر بگیرید و با توجه به آن به انتخاب مدل لودر خود بپردازید.

 

مقاله ی پیشنهادی؛ تعمیرکار لودر شانتویی+7 اصل نگهداری از لودرها در فصل سرد

 

شرکت سفلا دیزل آماده عقد قرارداد جهت هر گونه تعمیر ماشین آلات راهسازی و …با شرکت ها و ارگانهای مختلف در هر نقطه از کشور در اسرع وقت با کادری مجرب و متخصص می باشد.

با ما در تماس باشید.

 

سوال های متداول تعمیرکار لودر

🙋‍♀️ بار مجاز انواع لودرها چه میزان است؟

  • بار مجاز لودر چرخ لاستیکی در حین عملیات نباید هیچگاه از ۵۰% بار استاتیک واژگونی آن تجاوز کند. این مقدار برای لودر با چرخ زنجیری ۳۵% بار استاتیک واژگونی می باشد.

🙋‍♀️ هزینه ی تعمیر انواع لودرها چه میزان است؟

  • سفلا دیزل دارای بیش از 30 سال سابقه ی فعالیت در زمینه ی تعمیر ماشین آلات راهسازی از جمله لودر می باشد. تمامی تعمیرکاران مشغول به کار در این شرکت دارای تخصص های لازم هستند و به صورت دوره ای آموزش های مورد نیاز را دریافت می کنند. هزینه های دریافتی سفلا دیزل بسیار پایین تر از سایر شرکتهای فعال در این حوزه است زیرا هدف ما جلب رضایت مشتریان عزیز می باشد.

🙋‍♀️ از بکهو لودرها در چه مواردی استفاده میشود؟

  • این نوع از لودرها در واقع ماشینی ترکیبی است که دارای یک لودر در جلو و یک بیل مکانیکی در پشت ماشین است. از این نوع لودر برای انجام فعالیت های مهم مانند پی کنی های سبک، لایروبی، حمل لوله ها، برداشتن موانع، کانال های کوچک و تقریبا متوسط جهت کار گذاری لوله، انجام فعالیت های عمرانی در حجم کم، خاک برداری های سبک، بارگیری کامیون های حمل خاک، و …. استفاده می کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب

ویدئوها
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان