تعمیر هیدرولیک لیفتراک

تعمیر هیدرولیک لیفتراک
5/5 - (2 امتیاز)

تعمیر هیدرولیک لیفتراک| تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک ها با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت

 

لیفتراک ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند. یکی از مهم ترین و حیاتی ترین بخش های هر لیفتراک هیدرولیک آن است. در صورتی که هیدرولیک یک لیفتراک دچار آسیب یا خرابی شود لیفتراک به طور کامل از کار خواهد افتاد و پروژه های وابسته به آن معطل خواهند ماند.

 

تعمیر لیفتراک در ارومیه

 

کشف سیستم هیدرولیک

برای اولین بار پاسکال کسی بود که سیستم هیدرولیک را کشف کرد. او متوجه شد که وقتی فشار مایع زیادتر از یک حد مشخصی شود، مایع نمی تواند فشرده شود و این فشار را در همه جهات انتقال می دهد. یعنی اگر مخزنی از یک مایع را در نظر بگیریم که یک سوراخ دارد. مایعی که تحت فشار قرار گرفته است سعی می کند در فشارهایی که برابر فشار داخل کانتینر است از روزنه موجود خارج شود.

پس از این کشف در سال 1795 اولین دستگاه هیدرولیک ساخته شد که پایه و اساس هیدرولیک هایی است که این روزها مورد استفاده قرار می گیرند.

جالب است بدانید که هیدرولیک از کلمه یونانی “هیدرو” گرفته شده است و این کلمه به معنی جریان حرکات مایعات است. البته معنی دیگر هیدرو، آب نیز می باشد.

 

نحوه عملکرد هیدرولیک لیفتراک ها

در ماشین آلات مختلفی از سیستم هیدرولیک به شکل های متفاوت استفاده شده است. برای درک بهتر اینکه این سیستم به چه صورت کار می کند لازم است کمی با عملکرد آن آشنا شوید.

در اکثر لیفتراک ها یک مخزن در دستگاه تعبیه شده که در حقیقت به عنوان نگهدارنده مایع هیدرولیکی شناخته می‌شود. در کنار مخزن، اجزاء دیگر سیستم‌های هیدرولیکی نصب می شوند که به عملکرد آن کمک می کنند.

 

پمپ هیدرولیک لیفتراک
پمپ هیدرولیک لیفتراک

 

اجزای سیستم هیدرولیک لیفتراک ها شامل موارد زیر می باشند:

 1. تجهیزات پمپ: پمپ در سیستم های هیدرولیکی وظیفه دارد یک جریان ثابت از مایع هیدرولیکی را به سمت شیرهای کنترل هدایت کند. بسیاری از لیفتراک ها عموماً از پمپ های چرخ دنده ای در این حالت استفاده می کنند. پمپ ها از چرخ دنده ها تشکیل شده اند که باعث می شوند مایع در جهت مخالف حرکت چرخ دنده ها به حرکت درآید.
 2. شیر کنترل: این شیرها به مایع هیدرولیکی اجازه می‌دهند در یک مسیر عبور کند یا حرکت آن را متوقف می کنند.
 3. شیر تخلیه: این شیرها مهمترین قسمت سیستم های هیدرولیکی لیفتراک ها به حساب می آیند. این شیرها وظیفه دارند در صورتی که فشار مایع هیدرولیکی از حد مجاز خارج شود، شیرها فشار اضافی را از سیستم خارج ‌کنند.
 4. خط بازگشت: این قسمت برای بازگشت مایع هیدرولیکی به مخزن نگهدارنده طراحی شده است.

وظایف یک سیستم هیدرولیک

به طور خلاصه می توان گفت که یک سیستم هیدرولیک 4 کار مهم و اساسی انجام میدهد:

 1. با استفاده از پمپ ها انرژی مکانیکی را به قدرت سیال تبدیل می کند
 2. به وسیله لوله ها و شلنگ های تعبیه شده سیال مورد نظر را به نقاط مختلف منتقل می کند
 3. توسط شیرها، فشار، جهت و جریان سیال را کاملا کنترل می کند
 4. انجام کار توسط عملگرها

 

تعمیر هیدرولیک لیفتراک ها در محل توسط سفلا دیزل

یکی از دغدغده های اصلی صاحبان ماشین آلات سنگین در زمان خرابی آنها این است که چطور باید آنها را جابه جا کنند. در واقع جدا از نحوه جابه جایی، هزینه های تمام شده نیز بسیار زیاد است.

برای حل این مشکل تعمیرکاران ما آماده حضور در محل مورد نظر هستند تا ضمن انجام تعمیرات لازم باعث رضایت حداکثری مشتریان عزیز شوند.

تعمیر در محل چندین مزیت دارد که برخی از آنها عبارتند از؛

 • کاشه هزینه تمام شده
 • سرعت بالاتر
 • معطلی حداقلی پروژه های وابسته به لیفتراک
 • عدم نیاز به مشاین های حمل کننده
 • و …

 

تعمیر لیفتراک در شیراز

 

هزینه تعمیر هیدرولیک لیفتراک ها

هزینه تعمیر هیدرولیک لیفتراک به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله نوع لیفتراک، مشکل به وجود آمده و قطعات مورد استفاده.

هر تعمیرگاهی بسته به قطعاتی که استفاده می کند، فیک و یا اورجینال بودن آن ها، نوع خدماتی که ارائه می دهد، پروسه کارشناسی و … تعرفه های خاص خود را دارد.

در رابطه با هزینه های دریافتی شرکت سفلا دیزل باید بگوییم که ما حداقل قیمت را از مشتریان خود دریافت می کنیم زیرا رضایت مشتری از اولویت های ماست. ضمن اینکه می توانید در تماس با کارشناسان ما از حداقل و حداکثر قیمت ها اطلاع کافی به دست بیاورید.

 

شرکت سفلا دیزل آماده عقد قرارداد جهت هر گونه تعمیر ماشین آلات راهسازی و … با شرکت ها و ارگانهای مختلف در هر نقطه از کشور در اسرع وقت با کادری مجرب و متخصص می باشد.

با ما در تماس باشید.

 

سوال های متداول تعمیر هیدرولیک لیفتراک

 

🙋‍♀️ برای تعمیر هیدرولیک لیفتراک به کجا مراجعه کنیم؟

 • سفلا دیزل دارای بیش از 30 سال سابقه ی فعالیت در زمینه ی تعمیر ماشین آلات راهسازی می باشد. تمامی تعمیرکاران مشغول به کار در این شرکت دارای تخصص های لازم هستند و به صورت دوره ای آموزش های مورد نیاز را دریافت می کنند. هزینه های دریافتی سفلا دیزل بسیار پایین تر از سایر شرکتهای فعال در این حوزه است زیرا هدف ما جلب رضایت مشتریان عزیز می باشد.

🙋‍♀️ ظرفیت لیفتراک ها چه میزان است؟

 • لیفتراک ها در ظرفیت های مختلف و برای کارهای متفاوتی ساخته می شوند. برای مثال بیشتر لیفتراک ها دارای ظرفیتی بین 1 تا 5 تن هستند. یعنی قادرند بارهای در این بازه را جابه جا کنند. لیفتراک های بزرگتر تا ظرفیت بار 50 تن نیز کارایی دارند و معمولا در محیط هایی مثل گمرکات و … که نیاز به جابه جایی کانتینرها و بارهای سنگین است، مورد استفاده قرار می گیرند.

🙋‍♀️ لیفتراک ها از چه اجزایی تشکیل شده اند؟

 • بدنه لیفتراک /اتاق راننده /محافظ سقف /دکل /تکیه گاه شاخک ها /نگهدارنده بار /شاخک ها /چرخ ها /وزنه تعادل /تجهیزات هشداردهنده ایمنی /سیستم ترمز /سیستم هیدرولیک سیلندر از اجزای یک لیفتراک به حساب می آیند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب

ویدئوها
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان