تعمیرکار لیفتراک گازسوز

تعمیرکار لیفتراک گازسوز
5/5 - (1 امتیاز)

از لیفتراک ها در چه زمینه هایی استفاده میشود؟ لیفتراک گازسوز چیست و چه مزیت هایی دارد؟ چگونه میتوان یک تعمیرکار لیفتراک گازسوز حرفه ای پیدا کرد و…. سوال هایی هستند که در این مقاله سعی داریم به آنها پاسخ دهیم با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

لیفتراک ها

با توجه به این که تکنولوژی روز به روز در حال گسترش است. لازم است تا ابزاری با کارایی بیشتر از سایر ابزارها برای پیش برد امور اختراع شوند تا بتوان در سریع ترین زمان ممکن کارها را انجام داد.

لذا با هدف جابه جایی سریعتر و بهتر وسایل سنگین در انبارها و کارخانه ها لیفتراک ها اختراع شدند که در سرعت بخشیدن به امور داخلی کارخانه ها و انبارها بسیار موثر بودند.

لیفتراک ها در انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام با توجه به محیطی که از آنها استفاده میشود کارایی دارند. لیفتراک های گازسوز, لیفتراک های دوگانه( بنزینی, گازی), لیفتراک های بنزینی, لیفتراک های برقی و لیفتراک های دیزلی از انواع لیفتراک ها هستند.

اجزای لیفتراک ها

تعمیرکار لیفتراک گازسوز
تعمیرکار لیفتراک گازسوز

لیفتراک ها به طور عمومی دارای یک دکل, شاخک و الحاقیات هستند.

شاخک های لیفتراک ها میتواند بسیار بالاتر از ارتفاع لیفتراک ها بالا بروند و وسایل را جابه جا کنند.

الحاقیات

رول گیر

از جمله الحاقیاتی که میتوان به لیفتراک ها اضافه کرد رول گیر و عدل گیر میباشد.

رول گیر همانطور که از نامش پیداست برای جابه جایی رول های بزرگ به جای شاخک ها نسب میشود و مورد استفاده قرار میگیرد.

رول گیر ها دارای دو بازوی بزرگ برای جابه جایی رول های بزرگ کاغذ, چوب و لوله ها می باشند.

یکی از مزیت های رولگیر ها این است که قابلیت چرخش 360 درجه را دارند و این ویژگی کار را برای جابه جایی رول های بزرگ راحت تر میکند.

عدل گیر

عدل گیر از دیگر الحاقیات لیفتراک ها می باشد که برای جابه جایی بارهایی به شکل عدل مورد استفاده قرار میگیرد. مواد اولیه ی کارخانه ها, مواد بازیافتی و … برای جابه جایی به لیفتراک به عدل گیر نیاز دارند.

Side Shift

یکی دیگر از الحاقیات لیفتراک ها که مورد استفاده قرار میگیرد سایت شیفت است. این وسیله با هدف جابه جایی در عرض به چپ و راست روی لیفتراک ها نسب میشود.

لیفتراک گازسوز

لیفتراک های گاز سوز بهترین نوع لیفتراک ها برای محیطهای داخل و خارج انبار ها هستند که از قدرت خوبی برخوردارند و کارایی بالایی دارند.

موتور لیفتراک های گاز سوز یا لیفتراک های ال پی جی از ساختمانی مشابه موتور خودرو ها ساخته شده است و به همین دلیل قطعات آن به راحتی در بازار پیدا خواهد شد و جای نگرانی برای نگهداری این لیفتراک ها وجود ندارد.

لیفتراک های گازسوز در مقایسه با لیفتراک های دیزلی از قدرت مانور بیشتری برخوردارند, صدای کمتری تولید میکنندو آلایندگی آنها کم ضرر تر می باشد.

سایر ویژگی هایی یک لیفتراک گازسوز

 • راندمان بالا
 • شتاب بیشتر
 • سرعت بالا در حرکت دادن وسایل
 • نکهداری از موتور آنها راحت تر است
 • قدرت مانور بالا
 • لاستیک های کوچک و پرقدرت
 • قیمت مناسب

معایب لیفتراک های گازسوز

هزینه ی اولیه ی این لیفتراک ها بسیار مناسب است اما هزینه های سوخت و نگهداری از آنها در مقایسه با سایر لیفتراک ها کمی بیشتر است.

در هوای سرد زمستان این لیفتراک ها نیاز به نگهداری بهتری دارند و باید برای جلوگیری از هر جگونه مشکل از ضد یخ استفاده کرد.

در برخی مدل های این لیفتراک ها نشانگری برای اتمام سوخت وجود ندارد و در صورتی که سوخت در محیطی دور از منبع اصلی به پایان برسد ممکن است مشکل ساز باشد.

لیفتراک های گازسوز مناسب استفاده در محیطهایی مانند انبارهای دارویی و شیمیایی و غذایی نیستند و برای این محیطها باید از انواع برقی و دیزلی استفاده کرد.

تعمیرکار لیفتراک گازسوز
تعمیرکار لیفتراک گازسوز

لیفتراک برقی

این نوع از لیفتراک ها همان طور که از نام شان مشخص است از برق برای تامین سوخت خود استفاده میکنند که همین ویژگی سبب شده تا هیچگونه آلودگی و دودی نداشته باشند و کاملا با محیط زیست سازگاری دارند.

از جمله مزایای  لیفتراک های برقی میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • کم صدا بودن
 • گسازگار با محیط زیست
 • وزن سبک
 • اندازه ی کوچک
 • سرعت بالا در حرکت
 • فاقد هر گونه دنده ( اتومات و یا دستی )
 • قابلیت گردش در شعاع کم

نگهداری از لیفتراکهای برقی

تعمیر و نگهداری از لیفتراک های برقی بسیار راحت تر از سایر انواع آن می باشد. همین دلیل سبب شده تا هزینه ی تعمیر و نگهداری از آنها بسیار پایین باشد.

تعمیر لیفتراک های برقی تنها به تعمیر سیستم هیدرولیک, دیفرانسیل و سرویس باطری محدود میشود.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی تعمیرکار لیفتراک بنزینی نگاهی بیندازید.

 

شرکت سفلا دیزل آماده عقد قرارداد جهت هر گونه تعمیر ماشین آلات راهسازی و …با شرکت ها و ارگانهای مختلف در هر نقطه از کشور در اسرع وقت با کادری مجرب و متخصص می باشد.

با ما در تماس باشید.

 تعمیرکار لیفتراک گازسوز
بازکردن گیربکس اتومات لیفتراک

توضیحات تصویر بالا؛

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب

ویدئوها
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان