تعمیرکار بیل مکانیکی دلتا

تعمیرکار بیل مکانیکی دلتا
5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله به معرفی کامل بیل مکانیکی و جزییات بیشتری از آن میپردازیم و اطلاعاتی در زمینه ی تعمیرکار بیل مکانیکی دلتا در اختیار شما قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیل هیدرولیکی یک وسیله بزرگ می باشد که برای هدف حفاری و تخریب طراحی شده است. در فارسی بیشتر بیل هیدرولیکی را همان بیل مکانیکی می نامند.

این ماشین ارتقاء یافتهٔ بیل‌ های بخار می‌ باشد. هیدرولیک دارای رونق، شاسی، سطل و حرکت آن از طریق آهنگ یا چرخ است.

از قابلیت ‌های این ماشین، نصب چکش که بسیار پر کاربرد است می توان اشاره کرد. نصب پنوماتیک یا چکش برقی بجای باکت دستگاه، این امکان را به وجود می آورد که احجام سنگی و یا بتونی سطوح را که بنا به دلایلی نمی‌ توان با مواد منفجره تخریب کرد از بین برد.

 بیل بکهو

در واقع بیل بکهو یک بیل مکانیکی است که به وسیله سیستم فشار هیدرولیک کار می کند. لازم به ذکر است که در ابتدا این بیل را روی یکی از ماشین آلات سنگین که ابعاد کوچکتر و وزن کمتری داشت سوار کردند و از آن برای جابه جایی و حمل اجسام و مواد استفاده می کردند.

با گذشت زمان متوجه این شدند که دستگاه از قدرت مانور خوبی برخوردار نیست به همین علت به تراکتور یک بازوی لودر افزودند و این باعث شد که روز به روز ویژگی های آن افزایش پیدا کند و یک روند صعودی چشمگیری داشته باشد، بعد از آن نام بیل بکهو را روی آن قرار دادند. حداکثر سرعت بیل بکهو سی و نه کیلومتر بر ساعت و حداقل سرعت آن سی و پنج کیلومتر بر ساعت می باشد.

تعمیرکار بیل مکانیکی دلتا
تعمیرکار بیل مکانیکی دلتا

قسمت های مختلف بیل بکهو

بیل بکهو از پنج قسمت تشکیل شده است. لودر، سیستم فشار هیدرولیک، پایه های تعادل، بیل بکهو و موتور پنج قسمت این دستگاه می باشند.

ویژگی های بیل بکهو

هر کدام از این بخش ها در طی عملیات های ساختمانی و شهرسازی و یا دیگر عملیات مورد استفاده قرار می گیرند. بیل بکهو بر خلاف لودر توانایی چرخش دارد و این امکان را به ما می دهد که بدون جابه جایی و چرخش کار دپو را نجام بدهیم، این ویژگی در زمان پروژه را کاهش می دهد و در وقت صرفه جویی می کند.

این ماشین دارای بیل کوچکی است که از آن در انجام کارهای کوچک عمران و شهر سازی استفاده می شود و بیشتر اوقات در  انجام کارهای کشاورزی نقش پر رنگی دارد. از بیل بکهو برای خاک برداری در سطح کم و در خاک های نرم مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل سرعت عمل بالای بیل بکهو نسب به دیگر ماشین آلات از آن معمولا برای بارگیری کامیون های حامل خاک استفاده می شود.

همچنین کار با آن بسیار راحت است و فضای کمی را در محل اشغال می کند. لایروبی و کندن کانال های مخصوص لوله گذاری از دیگر تخصص های بیل بکهو به شمار می روند. همانطور که گفته شد از این ماشین برای انجام کار های کشاورزی و باغداری نیز استفاده می شود زیرا ابعاد کوچکی دارد و به راحتی می تواند بین درختان حرکت کند و عمل شخم زدن را تسهیل ببخشد.

یکی از برتری های بیل بکهو نسب به سایر ماشین آلات سنگین سرعت بخشیدن به عملیات است. چرخش در جهات مختلف و در دویست و هفتاد درجه دیگر ویژگی این بیل می باشد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  تعمیر بیل بکهو مراجعه کنید.

تعمیرکار بیل مکانیکی دلتا؛ باکت ها

باکت ها در بیل های مکانیکی نقش مهمی دارند که بر روی بازوی بیل نصب میشوند و دارای انواع مختلفی هستند.

تعمیرکار بیل مکانیکی دلتا
تعمیرکار بیل مکانیکی دلتا

باکت وسیله ای ویژه  است که بر روی ماسین آلات سنگین با هدف حمل مواد نصب میشود.

باکت ها دارای حجم داخلی هستند و متناسب با استانداردهای تعریف شده اندازه گیری میشوند.

متناسب با نیاز باکت ها را میتوان به دسته های زیر تقسیم کرد؛

باکت حفاری

این نوع باکت ها از پر کاربرد ترین باکتها هستند که دارای قسمت هایی تیز در جلو هستند که برای خاکبرداری از سطح طراحی شده اند.

باکت راک

این باکتها مانند باکت های قبلی هستند با این تفاوت که تقویت شده اند و این موضوع به شما اجازه میدهد تا با قدرت بیشتری اقدام به شکستن مواد سخت و جابه جایی آنها کنید.

تعمیرکار بیل مکانیکی دلتا
تعمیرکار بیل مکانیکی دلتا

باکت V

این قبیل باکت ها مناسب حفاری به شکل V است. این نوع حفاری ها برای نصب کابل ها و لوله ها در اعماق زمین صورت می گیرد.

باکت ریدل

این نوع باکت ها دارای حفره هایی هستند که مناسب جدا سازی مواد درشت از ذرات ریز هستند.

باکت تمیز کننده

این باکت ها در قسمت جلویی دندانه ندارند و حجم بیشتری نسبت به سایر باکت ها دارند. هدف از ساخت این باکت ها حمل مواد و پهن کردن آنها بر روی سطوح است.

بیل های مکانیکی براساس نوع حفاری؛

 بیل جام جلو

بیل جام جلو برای حفاری در سطوح بالایی خاک و انجام عملیات بارگیری کامیون طراحی شده است. بیل های جام جلو بسیار کند حرکت می کنند.

بیل جام معکوس

تعمیرکار بیل مکانیکی دلتا
تعمیرکار بیل مکانیکی دلتا

از بیل های جام معکوس در حفاری سطوح پایین زمین استفاده می شود.

بازوی جام

در بیل های هیدرولیکی بازوی جام به صورت مفصلی به تیرک اصلی متصل می شود و در انتهای دیگر به وسیله سیلندرهای هیدرولیکی به جام متصل می شود.

اتصال سیلندر هیدرولیکی بازوی جام به تیرک اصلی بیشتر به قسمت بالا نزدیک است تا به پائین. نسبت این دو قسمت در مدل های مختلف بسیار تفاوت دارد. زیرا این نسبت باعث تفاوت در نیروی وارد بر ماشین خواهد شد.

بعضی از بیل ها دوجفت سوراخ برای متصل کردن تیرک اصلی به بازوی جام دارند . جفت سوراخ های بالایی قدرت بیشتری برای حفاری و دو جفت دیگر سرعت بیشتر و قابلیت کارکردن راحت تر با بیل را فراهم خواهد کرد.

بیل های مکانیکی بر اساس سیستم نیرو؛

بیل مکانیکی یا کابلی

در نوع مکانیکی (کابلی)، جام توسط یک کابل کششی به طرف ماشین کشیده می شود. یک کابل بالا برنده برای باز کردن زاویه تیر و امتداد دسته جام و بالا بردن و پایین آوردن تیر اصلی به کار می رود.

بیل هیدرولیکی

در نوع هیدرولیکی حرکات بیل  با سیلندرهای هیدرولیکی انجام می شود. علاوه بر این، جام در انتهای بازو متصل شده و توسط یک سیلندر هیدرولیکی در این نقطه قادر به حرکاتی مشابه مچ دست می باشد. بیل های امروزی تماما هیدرولیکی می باشند و نوع مکانیکی آن دیگر رایج نیست.

مزایای استفاده از بیل هیدرولیکی

  • سرعت اجرای بالا
  • عملکرد دقیق ماشین
  • کنترل آسان و سیستم حرکتی ساده
  • صرفه جویی در زمان عملیات

 

شرکت سفلا دیزل آماده عقد قرارداد جهت هر گونه تعمیر ماشین آلات راهسازی و …با شرکت ها و ارگانهای مختلف در هر نقطه از کشور در اسرع وقت با کادری مجرب و متخصص می باشد.

با ما در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب

ویدئوها
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان