تعمیرکار لیفتراک هیوندای

تعمیرکار لیفتراک هیوندای
5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله به معرفی لیفتراک و انواع آن می پردازیم و اطلاعاتی را در زمینه ی تعمیرکار لیفتراک هیوندای و شرکت بزرگ هیوندای در اختیار شما قرار خواهیم داد. ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

لیفتراک

لیفتراک ها کمتر از صد سال است که وارد صنعت شده اند اما در همین زمان, توانستند جایگاه خود را پیدا کنند و در انبارها مورد استفاده ی وسیع قرار بگیرند.

اولین لیفتراک ها در خلال جنگ جهانی اول و با توجه به کمبود نیروی انسانی برای انجام کارهای انبارها ساخته شدند. دو شرکت کلارک و یال توئن اولین لیفتراک ها را وارد بازار کردند. لیفتراک های اولیه یک تراکتور همراه با وسیله ای نوک تیز بود که با هدف بالا بردن اجسام اختراع شده بود.

در اواخر جنگ جهانی دوم لیفتراک ها به صورت پیشرفته ی امروزی وارد بازار شدند و در این جنگ بسیار مورد استفاده قرار گرفتند.

لیفتراک ها در طول سالهای فعالیت در صنعت متناسب با نیاز صنایع دچار تغییراتی شدند. از جمله ی این تغییرات تولید لیفتراک ها در انواع سوخت های مصرفی است. لیفتراک های برقی, بنزینی, گازسوز و دوگانه سوز از انواع لیفتراک ها می باشند که هر کدام ایده آل استفاده در محیط های مخصوص هستند.

انواع لیفتراک ها

تعمیرکار لیفتراک هیوندای
تعمیرکار لیفتراک هیوندای

معمولا لیفتراک ها با توجه به نوع کارایی و نوع سوخت مصرفی دسته بندی میشوند اما در حالت اصلی لیفتراک ها به دسته های اصلی فورک لیفتراک های کانتر بالانس , ریچ تراک ها، جَک پالِت لیفتراک ها و استَکرها که در انواع دستی، نیمه برقی و برقی  وجود دارند, تقسیم میشوند.

فورک لیفتراک ها

معروفترین نوع لیفتراک ها, فورک لیفتراک های کانتر بالانس می باشند که دارای دو ویژگی اصلی می باشند؛

اولین ویژگی وجود چنگک هایی در قسمت فوقانی دستگاه است که با هدف بالابردن اجسام و مهار آن تعبیه شده است. دومین ویژگی این ‌لیفتراک ها قسمت برقراری تعادل در پشت دستگاه می باشد. همانطور که از نام آن مشخص است وظیفه‌‌ ی این قسمت برقراری تعادل دستگاه در زمان جابه جایی و بالا بردن اجسام سنگین می باشد.

فورک لیفتراک های کانتر بالانس در دو نوع چهار چرخ و سه چرخ موجودند که نوع چهر چرخ آن تعادل بهتری در هنگام کار دارد در مقابل نوع سه چرخ برای جابه جایی در محیط های باریک و محدود بسیار مفید می باشد.

جَک پالِت ها

جک پالت ها نسل اولیه ی لیفتراک ها هستند که فقط امکان جابه جایی اجسام را دارند و برای بالا بردن نیاز به استفاده از دستگاه های دیگر است. لیفتراک های امروزی نوع پیشرفته ی جک پالت ها هستند اگر چه هنوز هم از جک پالت ها در برخی انبارها استفاده میشود.

هنگام خرید یک جک پالت باید به نکات زیر توجه کرد؛

  • طول شاخک
  • ظرفیت باربری
  • وزن دستگاه
  • جنس چرخ آن

ریچ تراک ها

از این مدل برای دسترسی به طبقاتی استافاده میشود که امکان دسترسی عادی وجود ندارد. این عضو از خانواده ی لیفتراک ها قادر است تا ارتفاع 12 متر و تا وزن 3 تن را با رعایت نکات ایمنی جابه جا کند.

لیفتراک دیزلی

تعمیرکار لیفتراک هیوندای
تعمیرکار لیفتراک هیوندای

یکی از انواع لیفتراک های مورد استفاده در صنعت, لیفتراک دیزلی است.

این نوع ظرفیت بسیار بالایی را دارند و عموما برای استفاده در کاربری های سنگین و صنایع پر ترافیک از نظر حجم بار و جابجایی بیشترین بازدهی را دارند. پر حجم بودن و نیروی محرکه قدرتمند از ویژگی های عمده لیفتراک های دیزل می باشد.

کاربردهای لیفتراک های دیزلی

  1. حمل و نقل کالاها در ابعاد وسیع
  2. توزیع کالاها
  3. مورد استفاده در صنایع مرتبط با ساخت و ساز

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله‌ی تعمیرکار لیفتراک دیزلی نگاهی بیندازید.

شرکت هیوندای

تعمیرکار لیفتراک هیوندای
هیوندای

در سال 1947 شرکت هیوندای (Hyundai) توسط چونگ جو یونگ بنیانگذاری شد. این برند در حال حاضر مجموعه ای  از شرکت ها  و کارخانه جات بزرگ است.

از سال 1985 صنایع سنگین هیوندای شروع به تولید ماشین آلات راهسازی و معدنی و صنعتی کرد. از محصولات این شرکت میتوان به انواع لیفتراک, بیل مکانیکی, لودر و … اشاره کرد.

یکی از برترین ویژگی های محصولات تولیدی این شرکت ارگونومیک بودن آنهاست به این معنی که در هنگام کار با این خودروها کم ترین میزان فشار جسمی به اپراتور وارد خواهد شد.

 

شرکت سفلا دیزل آماده عقد قرارداد جهت هر گونه تعمیر ماشین آلات راهسازی و …با شرکت ها و ارگانهای مختلف در هر نقطه از کشور در اسرع وقت با کادری مجرب و متخصص می باشد.

با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب

ویدئوها
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان