تعمیرکار بیل بکهو + معرفی 2 مدل بیل مکانیکی

تعمیرکار بیل بکهو + معرفی 2 مدل بیل مکانیکی
5/5 - (1 امتیاز)

تعریف بیل بکهو، ویژگی‌ها و مزایا و معایب آن را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بیل مکانیکی وسیله ایی پر کاربرد است که از زمان به وجود آمدن , توانسته به پیشرفت هر چه بهتر فعالیت‌های عمرانی، راهسازی و ساختمان سازی سرعت ببخشد.

در ابتدا این ماشین دارای تجهیزات ابتدایی و بسیار ساده بود اما با مرور زمان تجهیزات این وسیله‌ پیشرفته تر شده و وسایل و ابزار بیشتری به آن اضافه شد.

انواع بیل مکانیکی

بیل مکانیکی انواع متفاوتی دارد. که هر کدام از آنها کاربرد مخصوص به خودشان را دارند.و دارای عملکرد متفاوتی هستند.
از انواع بیل مکانیکی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم;

بیل مکانیکی چرخ زنجیری

تعمیرکار بیل بکهو + معرفی 2 مدل بیل مکانیکی
تعمیرکار بیل بکهو + معرفی 2 مدل بیل مکانیکی

یکی از پرکاربرد ترین انواع بیل مکانیکی است که برای حمل و جابه‌جایی اجسام بزرگ و سنگین و حفاری‌های پیچیده استفاده می‌شود.
وجود چرخ‌های زنجیری ( چیزی شبیه به تانک ) باعث شده تا این وسیله نقلیه در شیب زیاد و سطوح لغزنده و پر از سنگ و شن و ماسه به راحتی حرکت کند.
موتور این نوع از بیل مکانیکی از توان و قدرت مناسبی برخوردار است. وجود این مدل از چرخ ها در این بیل مکانیکی سبب می‌شود تا بر روی سطوح دارای خاک سست هم بتواند به خوبی عمل کند.

این نوع از بیل مکانیکی سرعت کمی دارد . یعنی چیزی در حدود 5.5 تا 7 کیلومتر در ساعت.
دنده‌های موجود در کابین راننده به نحوی تعبیه شده است تا رانندگان با تعویض دنده‌ها بتوانند بر روی سطوح مختلف دارای شیب و یا مرتفع تعادل خود را حفظ کرده و انواع وسایل و تجهیزات سنگین را به راحتی جابه‌جا کند.

بیل مکانیکی چرخ لاستیکی

تعمیرکار بیل بکهو + معرفی 2 مدل بیل مکانیکی
تعمیرکار بیل بکهو + معرفی 2 مدل بیل مکانیکی

 

نوع بعدی از انواع بیل مکانیکی , بیل مکانیکی چرخ لاستیکی است. سرعت حرکت این بیل مکانیکی نسبت به انواع دیگر آن بیشتر است.
لذا از آن بیشتر برای عملیات راهسازی و ساختمان سازی استفاده می‌کنند.

این نوع از بیل مکانیکی هرچند توان کمتری برای حمل و نقل بار و تجهیزات دارند ولی به دلیل سرعت زیاد مناسب برای ساختمان سازی و راهسازی است.
سرعت این نوع از بیل مکانیکی بین 10 تا 12.5 کیلومتر است که در انواع تولید شده ی جدید, حتی تا 40 کیلومترهم می‌رسد.

 

هر بیل مکانیکی دارای اتاقکی است که محل نشستن و فرمان دادن راننده‌ی آن است. عمل حفاری از طریق بیل آن صورت می گیرد.
عمل جابه‌جایی و انتقال شن، ماسه، خاک و سنگ حفاری شده از طریق بازوی هیدرولیکی آن که توسط راننده فرمان داده و جابه‌جا می‌شود.

مزیت بیل مکانیکی

یکی از مزیت‌های استفاده از بیل مکانیکی برای حفاری قابلیت پیش رونده بودن آن است .یعنی می‌تواند در مدت زمان کمی کل فضای مورد نظر را حفاری کند .وسپس مصالح و مواد مختلف حفاری شده را به سمت کامیون‌های حمل بار منتقل کند.

آشنایی با بکهو لودر

نام بکهولودر ترکیبی از دو کلمه بکهو (BackHoe)و لودر (Loader) است.
بکهولودر شبیه به تراکتور است که مجهز به یک بیل جلو به نام (Loader) ویک بیل عقب به نام (BackHoe) است.و با سیستم فشار هیدرولیک کار می‌کند.
درابتدای استفاده از این وسیله, آن را بر روی بدنه یک ماشین سنگین کم وزن مانند تراکتور سوار کردند و از آن برای انجام خاک برداری‌های کوچک و ساده که جای زیادی برای مانور نداشت، استفاده می‌کردند.

با اضافه کردن یک بازوی لودر بر تراکتور به تدریج کاربری‌های آن افزایش یافت و تعادل وزنی هم برقرار شد. حالا نام لودر بکهو ماسب این تراکتور مجهز شده بود. حداکثر سرعت این ماشین چیز حدود ۳۹ کیلومتر و حداقل آن ۳۵ کیلومتر بر ساعت است.

این دستگاه در اندازه‌ها و مدل‌های کوچک و بزرگ تولید شده است .و مناسب برای کار در مزارع و کارهای عمرانی و ساختمانی طراحی شده است.

چگونگی افزایش کارایی بکهو لودر

برای افزایش کارآیی و قابلیت این دستگاه از بیل جلو چند منظوره، دکل عقب تلسکوپی، آکسل محرک جلو (۴WD)، ساید شیفت کشویی، قفل دیفرانسیل، کابین مجهز به امکانات رفاهی داخلی برای راننده، جعبه دنده و … استفاده می‌شود.

بیل بکهو در واقع یک وسیله ی بسیار قدرتمند است.به عبارتی این وسیله آچار فرانسه ی تمام صنایع مربوط به راه و ساختمان است.البته از این بیل در کشاورزی و باغداری هم استفاده‌های فراوان می‌شود.

تعمیرکار بیل بکهو + معرفی 2 مدل بیل مکانیکی
بازسازی بیل بکهو توسط تعمیرکاران سفلا دیزل

بخش‌های مختلف بیل بکهو

بکهو لودر از بخش‌هایی مانند لودر، بیل بکهو، پایه‌های تعادل، سیستم فشار هیدرولیک و موتور تشکیل شده است؛ که هر کدام در حین عملیات ساختمانی یا هر عملیات دیگری وظیفه‌ای دارند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیل بکهو برخلاف لودر توانایی چرخش دارد و این امکان را می‌دهد تا بدون جابجایی ماشین کار دپو انجام شود که این عمل نوعی صرفه جویی در زمان است.

کاربردهای بیل بکهو

تعمیرکار بیل بکهو + معرفی 2 مدل بیل مکانیکی
تعمیرکار بیل بکهو + معرفی 2 مدل بیل مکانیکی

 

 

از بیل بکهو بیشتر در خاکبرداری با حجم کم و در خاک‌های نرم استفاده می شود .
بارگیری کامیون‌های حامل خاک را هم معمولاً با بیل بکهو انجام می‌دهند زیرا سرعت عمل زیادی دارد، کار با آن اسان تر است و فضای زیادی را هم اشغال نمی کند.

برای  مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  تعمیر بیل بکهو نگاهی بیندازید.

لایروبی هم به علت باکت کوچکی که بکهولودر دارد یکی از کاربرد‌های ویژه آن است. کندن کانال‌های مخصوص لوله گذاری هم از تخصص‌های بکهولودر است.

باکت کوچک و همچنین اندازه کوچک ماشین باعث می‌شود تا در کوچه‌های تنگ هم بتوان از آن بهره برد.
در صورت نبود دیگر ماشین آلات از بیل بکهو برای حمل لوله هم استفاده می‌شود.

استفاده در باغداری

به جز عملیات‌های عمرانی و کارهای ساختمانی از بیل بکهو در کشاورزی و باغداری هم استفاده می شوند.

این ماشین به دلیل اندازه کوچکی که دارد به راحتی می‌تواند بین درختان حرکت کند و شخم زنی را تسهیل کند.

 

شرکت سفلا دیزل آماده عقد قرارداد جهت هر گونه تعمیر ماشین آلات راهسازی و …با شرکت ها و ارگانهای مختلف در هر نقطه از کشور در اسرع وقت با کادری مجرب و متخصص می باشد.

با ما در تماس باشید.

 

تعمیرکار بیل بکهو + معرفی 2 مدل بیل مکانیکی تعمیرکار بیل بکهو + معرفی 2 مدل بیل مکانیکی

تعمیرکار بیل بکهو + معرفی 2 مدل بیل مکانیکی تعمیرکار بیل بکهو + معرفی 2 مدل بیل مکانیکی

 

توضیح تصاویر بالا؛

باز کردن دیسک و صفحه بکهو پارس ۲۲۰ توسط تعمیرکاران سفلا دیزل که به علت نیم کلاج نگه داشتن زیاد توسط اپراتور, بلبرینگ کلاج دچار مشکل شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب

ویدئوها
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان