انواع شاول ها – مشخصات فنی شاول – تعمیر شاول

تعمیر کار شاول
امتیاز

شاول ها از جمله از مواردی هستند که جزو گروه ماشین های ساخت و سازی می باشند. در نتیجه شاول ها نقش بسیار مهمی را در پروژه های عمرانی بر عهده دارند و تعمیر شاول نیز کاری بسیار حرفه ای و تخصصی است که باید به دست متخصصان سپرده شود.

این دستگاه ها، از جمله از وسایل بسیار مقاوم هستند که به منظور کندن زمین و یا حتی حمل بار مورد استفاده قرار می گیرند.

وسایل دیگری نیز در این زمینه وجود دارند که این وسیله به سبب مقاومت و جثه بندی آن در بسیاری از فعالیت های عمرانی جایگزین آنها می شوند. همچنین شرکت ها و برنده های زیادی در این زمینه وجود دارند که به تولید و طراحی این وسیله می پردازند.

شاول ها خود می توانند به دسته چرخ زنجیری و چرخ لاستیکی تقسیم شوند. چرخ لاستیکی ها با سرعت بالاتری بر روی زمین حرکت می کنند اما باید توجه داشته باشید که مقاومت دستگاه چرخ زنجیری را ندارد.

بنابراین استفاده از این دستگاه چرخ لاستیکی در برخی موارد ممکن نمی باشد و باید دستگاه چرخ زنجیری جایگزین آن شود. اگر چه که در شرایطی که حمل بار کم تری اتفاق می افتد و مسیر زیادی برای حرکت وجود دارد، چرخ لاستیکی ها می توانند انتخاب بهتری باشند. چرا که راندمان پروژه را بالا می برند. سرعت روند پروژه بالا می رود.برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با نام شاول چیست و شاول هیدرولیکی چه مزایایی دارد مراجعه کنید.

انواع شاول ها

• شاول استاندارد
• بارکننده های زغالی
• شاولهای دکل بلند

ساختار و ساختمان شاول ها

• شاسی اصلی: شامل شاسی ثابت و ارابه خواهد بود که ارابه در واقع دستگاهی است که وسیله انتقال و حرکت دستگاه را دارد. این بخش از این دستگاه معمولا زنجیری خواهد بود.
• شاسی متحرک
• تجهیزات بارگیری: این بخش خود شامل سه بخش جام و بازوی جام و دکل خواهد بود.

فرآیند فعالیت دستگاه شاول

تعمیر شاول

این دستگاه دارای یک جام می باشد و بازویی به منظور کنترل جام در آن وجود دارد. دستگاه برای اجرای فرآیند در مرحله اول، در جایگاه خود ثابت می شود.

جام دستگاه به کمک راننده و از طریق بازوی جام، کنترل می شود و به سمت محل حرکت می کند. بار به کمک جام بارگیری می شود و در محل انتقال تخلیه می گردد.

این دستگاه در گذشته تنها بار را از سمت پایین به سمت بالا بارگیری می کرده است، در حالی که امروزه این توانایی را دارد که از سمت بالا به سمت پایین هم بارگیری داشته باشد.

سیستم های حرکتی این دستگاه

برای حرکت این دستگاه نیروهای حرکتی ای در این میان وجود دارد. این نیروهای حرکتی عبارت اند از:

• سیستم نفوذ در سینه کار
• سیستم بالابری
• سیستم حرکت دورانی
• سیستم حرکت انتقالی

تمامی این نیروها از جمله از مواردی هستند که برای فعالیت یک شاول باید به کار گرفته شوند.

سیستم محرکه شاول

شاول هایی با ابعاد کوچک تا ظرفیت حدود 10 متر مکعب، از موتوری دیزلی برای تولید انرژی استفاده می کنند. در صورتی که همین دستگاه ها در ابعاد بزرگ تر از نیروی الکتریسیته به منظور تامین انرژی مورد نیاز خود استفاده می کنند. موتور های دیزلی اگر چه که انرژی بیشتری را نسبت به موتور های الکتریسته ایجاد می کنند اما باید دقت داشته باشید که این موتور ها در کنار تولید انرژی بیشتر، طول عمر کم تری نسبت به نوع الکتریسته آن دارند.

مشخصات فنی شاول

برای بررسی مشخصات فنی یک شاول باید به موارد زیر توجه کنید:
• سازنده موتور
• مدل موتور
• توان در دور1800
• تیپ موتور
• تعداد سیلندر
• حجم باکت
• وزن کاری
• ظرفیت تانک سوخت

هر یک از موارد گفته شده در بالا می تواند به عنوان یکی از مشخصات فنی شاول محسوب شود. هر برند مدل های مختلفی از شاول را طراحی نموده و به بازار عرضه کرده است. هر یک از این برند ها، مشخصات فنی شاول مربوط به خودش را دارد. مشخصات فنی شاول هر دستگاه از جمله از مواردی است که به متعلق به خود دستگاه است. به عنوان مثال مشخصه فنی دستگاهی با مدل شاول R9350 لیبهر را در جدولی به مانند جدول مقابل برای شما آورده ایم.

 

عمومی شاول معدنی  R 9350 واحد General
سازنده موتور CUMMINS  – Engine Make
مدل موتور QSK45  – Engine Model
توان در دور1800 1120(1500) Kw(hp) Power at 2300 RPM
تیپ موتور 12 cylinder turbocharged V-engine
after-cooler
two separate water cooling circuits
direct injection system- 24 V
Engine Type
تعداد سیلندر 12 Number of Cylinders
حجم باکت 15.3-18 m3 Bucket capacity
وزن کاری 302,000 kg Operating weight
ظرفیت تانک سوخت 5815 (ltr) Refill Capacity – Fuel Tank

این مشخصه های فنی مسلما با دستگاه یا مدل دیگر متفوت است و فرقی نمی کند که از این برند و یا برندی دیگر باشد.
مشخصه های فنی دستگاه ها می توانند کمک بسیار زیادی به شما در زمینه انتخاب بهترین مدل داشته باشند.

شما می توانید مشخصات لیستی از این محصولات را بررسی کنید و نسبت به خرید بهترین دستگاه با بهترین مشخصه اقدام نمایید.
البته علاوه بر بررسی موارد گفته شده شما باید محیط کار شاول را نیز مورد بررسی قرار دهید. چرا که شاول ها، همان طور که گفته شد دارای دو نوع هستند.

برخی از این دستگاه ها چرخی لاستیکی دارند و برخی زنجیری. همچنین مدل های زنجیری این دستگاه ها از مقاومت نسبتا بالایی برخوردار هستند.

بنابراین باید شرایط محل را مورد بررسی قرار داد تا اگر نیاز به مقاومت بالایی وجود داشت این دستگاه را از میان دستگاه های چرخ زنجیری انتخاب کنید. البته که چرخ لاستیکی ها از سرعت بالاتری برخوردار هستند اما گاهی وقت ها ما مجبور به استفاده ازاین چرخ زنجیری ها خواهیم بود و انتخابی دیگر نخواهیم داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بلدوزر بهترین تعمیرکار بیل مکانیکی بولدزر بولدوزر بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیرات لودر تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بولدزر تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیر کار بولدزر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیر گریدر شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک
نظرات مشتریان
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان