تعمیرکار غلطک

تعمیرکار غلطک

غلطک ها یکی از ابزار های راه سازی هستند که امروزه نقش بسیار مهمی را در پروژه های عمرانی و شهر سازی دارند و به پایان رساندن این پروژه های عمرانی و راه سازی بدون انواع این غلطک ها عملا غیر ممکن خواهد بود.

اما این ماشین آلات که وجود آن ها در این پروژه های راه سازی بسیار مهم و ضروری است، انواع مختلفی دارند که در این مقاله قصد داریم تا به معرفی یکی از این آن ها بپردازیم.

پیش از هر چیزی برای تعریف کلی غلطک ها و همچنین آشنایی شما با انواع آن ها به معرفی انواع غلطک بپردازیم.

انواع غلطک ها

انواع محتلف این نوع دستگاه ها عبارتند از:
• غلطک های شبکه ای
• غلطک های پاچه بزی
• غلطک های ارتعاشی یا لرزنده
• غلطک های کفشک دار یا پاچه فیلی
• غلطک های فولادی صاف
• غلطک های پنوماتیک یا چرخ لاستیکی
• تراکم کننده های شبه بلدوزر

تعمیرکار غلطک

به طور کلی این ماشین آلات (انواع غلطک ها) به سبب اهمیت بسیار بالایی که دارند می توان گفت که وجود آن ها در پروژه های راه و شهر سازی و همچنین پروژه های عمرانی بزرگ بسیار ضروری است.

بی تردید به سبب اهمیت بالای غلطک ها می توان گفت که کاربرد های بسیار حیاتی خواهند داشت که هیچ وسیله ای دیگر توانایی انجام وظیفه این دستگاه ها را ندارد.

این غلطک ها کاربرد های متفاوتی دارند که جمله از مهم ترین و اصلی ترین دلیل استفاده از آن ها می توان به تغییر ویژگی های خاک اشاره کرد.

این تغییرات می تواند تغییر میزان دانسیته، مقاومت لایه های خاک و … باشد. همچنین می توان گفت که افزایش مقاومت خاک و یا کاهش نفوذ پذیری خاک می تواند از جمله موارد دیگری است که برای رفع آن می توان از غلطک ها استفاده کرد و به کمک این دستگاه مشکلات این چنینی را حل کرد.

از آنجایی که هر یک از غلطک ها به تنهایی دارای دنیای گسترده ای هستند و کاربردهای ویژه ای دارند، ما در این مقاله به طور تخصصی به بررسی ویژگی ها و کاربردهای غلطک پاچه بزی هپکو می پردازیم. پیشنهاد می کنیم این مقاله راجب غلتک راه‌سازی بیشتر بدانیم چند نوع داریم؟ را مطالعه بفرمایید.

غلطک های پاچه بزی

این غلطک ها یکی از انواع ماشین آلاتی هستند که در راه و شهر سازی مورد استفاده قرار می گیرند. در ساختار این غلطک، استوانه ای به همراه چند پایه بیرون زده وجود دارد. پایه های موجود بر روی این استوانه ها دنده های نسبتا بزرگی را بر روی این غلطک ایجاد می کند؛ که خوب همین دنده ها می -تواند کاربرد های خاص خودش را داشته باشد. در ادامه به تاثیر این دنده ها بر روی سطح خاک خواهیم پرداخت.

کاربرد غلطک های پاچه بزی هپکو:

این ماشین آلات یعنی همان غلطک های پاچه بزی به منظور تراکم و یا ورز دادن مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع این غلطک ها به کمک فشار استاتیکی اقدام به متراکم سازی خاک می کنند. اگر بخواهیم مثالی مانند اثر کوباندن این غلطک ها را بر روی زمین برای شما آورده باشیم، می توانیم به اثر به جای مانده از پای گوسفندان بر روی خاک اشاره کنیم.
سرعت این غلطک ها بیش از 15 کیلومتر بر ساعت خواهد بود. ساختار این غلطک ها معمولا دارای چند استوانه می باشد که به صورت جفتی فعالیت می کنند.

نکاتی ضروری در استفاده از ماشین آلات

حین استفاده از این دستگاه ها لازم است تا به نکات ایمنی استفاده از این دستگاه ها دقت کنید. در ادامه به 3 نکته ضروری استفاده از این غلطک ها اشاره کرده ایم. البته توجه داشته باشید که نکات ایمنی در زمینه استفاده از این غلطک ها، تنها به این 3 گزینه اشاره شده خلاصه نمی شود و در استفاده از این دستگاه ها تعداد نسبتا زیادی نکات ضروری وجود دارد که باید آن ها را در کار رعایت کرد.

در ابتدا بهتر است به منظور این که مطمئن شویم تمامی سطوح متراکم هستند، در هر بار که مسیر جدید طی می شود، 30 سانتی متر از مسیر قبلی را نیز تحت پوشش قرار دهیم. در این صورت مطمئن خواهیم بود که تمامی سطح زمین متراک شده است و هیچ قسمت از زمین بدون رد غلطک بر جای نماده است.

باید دقت داشته باشید، زمانی که خاک زیادی وجود دارد، بهتر است که غلطک با سرعت بالاتری حرکت کند. چرا که وقتی این دستگاه با سرعت و فشار بالا بر روی زمین حرکت می کند، هوای موجود در میان خاک با سرعت بالایی از میان خاک خارج می شود و زمین به سرعت فشرده می گردد.

برای متراکم کردن لبه های خاکریز، لازم است تا برای احتیاط هر چه بیشتر، از نوع سه محوری بهره گرفت. به نحوی که با حرکت به سمت عقب دستگاه، محور سوم بر روی لبه خاکریز قرار بگیرد، همچنین بیشتر وزن باید از لبه دور تر باشد.

برای استفاده ایمن از این دستگاه ها باید به نکات ایمنی، دقت بالایی داشته باشید و آن ها را در حین کار رعایت کنید.

همچنین لازم به ذکر است که برای کار با این دستگاه ها و کسب گواهی نامه، این نکات به شما آموزش داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر لیفتراک دیزلی تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار غلطک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیرکار لیفتراک دیزلی تعمیر گریدر شرکت تعمیرات بیل مکانیکی شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک غلطک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک نگهداری لیفتراک گریدر
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان