تعمیرات پمپ های هیدرولیکی

تعمیرات پمپ های هیدرولیکی
5/5 - (2 امتیاز)

پمپ های هیدرولیکی  قلب سیستم هیدرولیک شناخته می شوند. در واقع بدون وجود آن ها سیستم از کار می افتد. در یک مدار هیدرولیکی اگر پمپ از کار بیفتد، سایر اجزای سیستم هم دیگر قادر به فعالیت نمی باشند.

پمپ در مدار فشار ایجاد نمی کند و وظیفه تولید و به جریان انداختن مایع مورد نظر ما را به عهده دارد. پس بنا بر اصل اساسی هیدرولیک صنعتی، پمپ هیدرولیک دبی تولید می کند نه فشار. به عبارت دیگر به کمک موتور های احتراقی، الکتریکی و … پمپ انرژی مکانیکیِ سیستم هیدرولیک تامین می کند.

در واقع در یک سیستم هیدرولیک، فشار نشان دهنده میزان مقاومت به وجود آمده در مقابل خروجی پمپ است. هنگامی که مقاومتی در برابر جریان سیال وجود داشته باشد، فشار در سیستم ایجاد می شود.

تعمیرات پمپ های هیدرولیکی
تعمیرات پمپ های هیدرولیکی

به طور مثال: زمانی که بار بر روی سیلندر هیدرولیک قرار می گیرد یا موتور هیدرولیکی شروع به کار می کند، در نتیجه اگر بار مقاومی در برابر جریان سیال ایجاد نشود هیچ فشاری ایجاد نخواهد شد. نکته دیگر این است که سیال خروجی پمپ همواره از مسیری که مقاومت کمتری داشته باشد عبور می کند.

پمپ هیدرولیک به دو دسته‌ی جابه‌جایی مثبت و جابه‌جایی غیر مثبت (منفی) تقسیم می‌شوند. پمپ‌های جابه‌جایی مثبت در دسته‌ی پمپ‌های پرکاربرد در صنعت هستند.

در این پمپ‌ها فاصله‌ی بین روتور و استاتور (استاتور قسمت ثابت موتور و روتور قسمتی است که درون استاتور در حال چرخش است)، کاملاً آب بندی شده و امکان برگشت سیال وجود ندارد.

انواع پمپ هیدرولیک

۱. پمپ هیدرولیک پیستونی (جابجایی ثابت با متغیر)

 • پمپ پیستونی محوری
 • پمپ پیستونی شعاعی

۲. پمپ هیدرولیک پره ای

 • پمپ پره ای نامتعادل
 • پمپ پره ای متعادل ( فقط جابجایی مثبت )

۳. پمپ هیدرولیک دنده ای (جابجایی مثبت)

 • پمپ دنده خارجی (چرخ دنده خارجی)
 • پمپ دنده داخلی (چرخ دنده داخلی)
 • پمپ گوشواره ای
 • پمپ پیچی
 • پمپ ژیروتور
تعمیرات پمپ های هیدرولیکی
تعمیرات پمپ های هیدرولیکی

انتخاب پمپ مناسب هیدرولیک

برای انتخاب یک پمپ مناسب باید ویژگی های زیر را در نظر گرفت؛

 1.  حداکثر فشاری که در سیستم لازم است تا نیروی خروجی کافی برای عملگر ها تولید کند.
 2.  حداکثر جریان لازم یا جریان متوسط لازم ، وقتی که سیستم از یک آکومولاتور استفاده می کند.
 3.  کارایی پمپ ، قابلیت اطمینان کاری ، نگهداری آسان ، هزینه اولیه خریداری و سر و صدای پمپ.
 4.  کنترل جریان پمپ در طول مراحل بیکاری سیستم هیدرولیک.
 5. چند فاکتور دیگر نیز سهیم هستند مانند، سازگاری پمپ با روغن های معین , محیط کار پمپ هیدرولیک و قیمت پمپ نیز حائز اهمیت می باشند.

فاکتور اصلی برای انتخاب پمپ هیدرولیک چیست؟

دو فاکتور اصلی برای انتخاب پمپ‌های هیدرولیک وجود دارد:

 • تعیین فشار
 • دبی پمپ

دبی در پمپ های پیستونی و دنده‌ای با واحد (لیتر بر دقیقه) و در پمپ‌های کارتریجی با واحد (گالن بر دقیقه) است. فشار نیز دارای واحد بار هست.

اجزا اصلی در عیب یابی سیستم هیدرولیک کدام اند؟

اجزا اصلی در عیب یابی سیستم هیدرولیک شامل ( شیر فشار شکن ،پمپ، ، شیر کنترل جهت یا سیلندر ) می باشند.

تعمیرات پمپ هیدرولیک

به مجموعه ای از اقدامات به منظور نگهداشتن تجهیزات در سطح قابل قبول، از نظر عملیاتی (نگهداری) و یا باز گرداندن تجهیزات معیوب برای استفاده و بهره برداری دوباره تعمیرات و نگهداری گفته می شود. در نتیجه از این اقدامات برای آمادگی، تداوم و استمرار عملیاتی تجهیزات استفاده می شود. که هدف اصلی این فرآیند پاسخ گویی محصول موثر و سریع در سطح استاندارد می باشد.

پمپ ها تجهیزات مکانیکی  هستند که در صنایع مختلف، برای جا به جایی انواع سیالات اسفاده می شوند. به همین دلیل باید از برنامه نگهداری و تعمیرات مشخصی پیروی کرد.

تعمیرات پمپ های هیدرولیکی
تعمیرات پمپ های هیدرولیکی

پس از مدتی افت تدریجی یا ناگهانی در فشار، باعث کاهش قدرت یا سرعت سیلندر پمپ می شود. علت اصلی خرابی پمپ های هیدرولیک، فشار های غیر استاندارد است که دارندگان پمپ هیدرولیک بدون در نظر گرفتن قدرت پمپ، به آن وارد می کنند. اگر با شش مورد زیر روبه رو شدید، به لزوم تعمیر پمپ هیدرولیک خود پی ببرید، که عبارتند از:

 1.  افت تدریجی یا ناگهانی در فشار که باعث کاهش قدرت یا سرعت سیلندر می شود.
 2.  سیلندر زیر بار متوقف شود و اصلا حرکت نکند. یا اغلب با افزایش صدای پمپ کاهش قدرت همراه است.
 3.  کمبود دبی، سرو صدا و ارتعاش و زوزه پمپ
 4.  حرارت بیش از حد
 5.  حرکات غلط عمل کننده
 6.  استهلاک سریع قطعات

پمپ هیدرولیک نیز مانند تجهیزات صنعتی دیگر، نیازمند سرویس و مراقبت است. در غیر این صورت، احتمال آسیب دیدن آن یا کاهش عمر مفید پمپ وجود دارد.

در تعمیر پمپ هیدرولیک، جلو گیری از نشتی روغن و پیشگیری از خشک کار کردن پمپ و یا لرزش های غیرعادی در پمپ، نمونه ای از مشکلات احتمالی در عملکرد پمپ است.

با مشاهده هر نوع تغییر غیر عادی در عملکرد پمپ، به منظور جلوگیری از وارد شدن آسیب جدی به پمپ و سایر تجهیزات موجود در سیستم هیدرولیک، بهتر است در اسرع وقت آن را از مدار خارج و به بررسی مشکل پیش آمده پرداخت.

 

مجموعه تعمیرگاهی سفلا دیزل آماده عقد قرارداد جهت هر گونه تعمیرات ماشین آلات سنگین و … با شرکت ها و ارگانهای مختلف در هر نقطه از کشور, در اسرع وقت با کادری مجرب و متخصص می باشد.با ما تماس بگیرید.

سوال های متداول پمپ های هیدرولیکی

🙋‍♀️ پمپ های جا به جایی مثبت چگونه کار می کنند؟

 • پمپ های صنعتی را پمپ های جابه جایی مثبت نیز می گویند. این پمپ ها بخش حیاتی از صنایع هیدرولیک هستند. این پمپ ها به ازای هر دور چرخش حول محور پمپ , مقدار تعریف شده ای از مایع را به سیستم هیدرولیک منتقل می کنند و توانایی غلبه بر فشار حاصل از بارهای مکانیکی سیستم و نیز مقاومت ایجاد شده در مقابل جریان اصطکاک را دارند.

🙋‍♀️ از پمپ های جابه جایی غیر مثبت در چه مواردی استفاده میشود؟

 • پمپ های جابه جایی غیر مثبت مصارف خانگی دارند. زیرا دارای فشار کم مایع و جریان خروجی بالا هستند و حداکثر ظرفیت فشار آنها 250 تا 300 پوند بر اینچ مربع است. با این ویژگی عملا این پمپ ها در صنعت جایگاه خاصی ندارند.

🙋‍♀️ چرا سفلا دیزل ؟

 • سفلا دیزل دارای بیش از 30 سال سابقه ی فعالیت در زمینه ی تعمیر ماشین سنگین می باشد. تمامی تعمیرکاران مشغول به کار در این شرکت دارای تخصص های لازم هستند و به صورت دوره ای آموزش های مورد نیاز را دریافت می کنند. هزینه های دریافتی سفلا دیزل بسیار پایین تر از سایر شرکتهای فعال در این حوزه است زیرا هدف ما جلب رضایت مشتریان عزیز می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بلدوزر بهترین تعمیرکار بیل مکانیکی بولدزر بولدوزر بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیرات لودر تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بولدزر تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیر کار بولدزر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیر گریدر شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک
نظرات مشتریان
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان