تعمیرکار غلطک ها و غلطک چرخ پلاستیکی

تعمیرکار غلطک ها و غلطک چرخ پلاستیکی
4/5 - (2 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در زمینه ی تعمیرکار غلطک ها و غلطک چرخ پلاستیکی در اختیار شما قرار دهیم. توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید. غلطک ها از جمله مهم ترین ماشین آلاتی هستند که در پروژه های عمرانی و راه و شهر سازی مورد استفاده قرار می گیرند. وجود این غلطک ها در انجام پروژه های راه و شهر سازی ضروری است و اتمام این پروژه ها بدون حضور این ماشین آلات عملا غیر ممکن خواهد بود.

این غلطک ها انواع گوناگونی دارند که در ادامه به بررسی انواع این غلطک ها خواهیم پرداخت. اما به طور کلی غلطک ها به دو نوع غلطک های پلاستیکی و فلزی تقسیم می شوند. انواع جدیدی از این غلطک ها، همین غلطک های پلاستیکی هستند که به سبب داشتن چرخ هایی پلاستیکی به جای چرخ های فلزی در میان مهندسان بسیار محبوب می باشند. از غلطک ها به منظور متراکم سازی خاک استفاده می شود.

تراکم خاک برای چه انقدر اهمیت دارد؟

تعمیرکار غلطک ها و غلطک چرخ پلاستیکی
تعمیرکار غلطک ها و غلطک چرخ پلاستیکی

با متراکم کردن خاک سعی می شود تا خواص خاک اصلاح شود. اما این خواص کدام اند؟

 •  افزایش میزان مقاومت خاک
 •  عدم تغییر حجم خاک
 •  کاهش میزان نفوذ پذیری خاک
 •  تغییر رطوبت خاک
 •  عمل ورزیده شدن خاک
 •  …..

انواع غلطک ها

 •  غلتک های پاچه بزی (Tamping foot Rollesr)
 •  غلتک های شبکه ای (Grid or Mesh Rollers)
 •  غلتک های ارتعاشی (Vibratory Rollers)
 •  غلتک های فولادی صاف (Smooth steel Drum Rollers)
 •  غلتک های پنوماتیک یا چرخ لاستیکی (Pneumatic Rollers)
 •  غلتک های کفشک دار (Segmented Pad Rollers)
 •  تراکم کننده های شبه بلدوزر

اساس کار غلطک ها

اساس کار غلطک ها به سه روش زیر خواهد بود. هر یک از این غلطک ها می توانند روش عملکرد مخصوص خودشان را داشته باشند. ممکن است که اساس آنها ضربه، ارتعاش و یا حتی ترکیبی از این موارد باشد. که خوب به نوع دستگاه برمیگردد.

 •  نيروي وزن استاتيكي(اعمال فشار)
 •  ضربه
 •  ارتعاش
 •  عمل ورزيدن

کاربرد غلطک های چرخ پلاستیکی

کاربرد غلطک های چرخ پلاستیکی

گفتیم که یکی از انواع جدید این غلطک ها که به سبب ساختار و مدل و حتی کاربردشان در میان مهندسان بسیار محبوب است، همین غلطک های چرخ پلاستیکی هستند. از این غلطک ها به منظور متراکم کردن خاک هایی عمیق استفاده می شود. اما این غلطک ها بر روی شن و ماسه تمیز تاثیر خیلی کم تری دارند.

برای متراکم کردن خاک های رسی به وسیله این نوع از غلطک ها باید با فشار پایین اقدام کرد. از جمله از مواردی که می توان از این غلطک ها استفاده کرد، می توان به متراکم کردن بستر و اساس فرودگاه ها و خاکریز سد ها اشاره کرد. غلطک های پلاستیکی همچنین برای انجام کار های پایانی آسفالت خیابان استفاده می شود. سطح این غلطک ها مسطح بوده و با حرکت بر روی زمین، با فشار هوا خاک را متراکم می سازد.

این غلطک ها می توانند به دو شکل وجود داشته باشند. این غلطک ها یا مسطح هستند و بر روی زمین حرکت می کنند و یا ممکن است که آنها به سبب یک ماشین دیگری بر روی زمین کشیده بشوند. این غلتک ها ممکن است تا چرخ های کوچک و یا حتی بزرگی داشته باشند.

اما با پرداختن به کاربرد این غلطک ها وقت آن رسیده است که به ویژگی های این نوع از غلتک ها بپردازیم.

ویژگی های غلطک چرخ پلاستیکی

از جمله از ویژگی های این غلطک چرخ پلاستیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  تراکم یکنواخت خاک
 •  سیستم اتوماتیک باد چرخ ها
 •  امکان افزایش وزن دستگاه
 •  موتور قدرتمند Deutz به همراه دو عدد هیدروموتور
 •  روش استفاده از غلطک های چرخ لاستیکی
 •  سیستم های مختلف ترمز
 •  و …

نکاتی به منظور غلطک زنی به کمک دستگاه غلطک چرخ پلاستیکی

در استفاده از این غلطک ها و به منظور تراکم خاک بین 4 تا 8 عبور و برای تراکم آسفالت بین 4 تا 6 عبور کافی است. بهترین حالت ممکن سرعت استفاده از این دستگاه 20 کیلومتر بر ساعت می باشد. برای غلطک زنی باید در ابتدا به سمت جلو حرکت کنید و سپس به عقب حرکت کنید. در برخی موارد مشاهده می شود که برای افزایش وزن غلطک در داخل لاستیک ها آب قرار داده می -شود باید توجه داشته باشید که در برخی موارد مثل زمستان این آب را خالی کنید و یا حتی از ضد یخ استفاده کنید.

از حرکت کردن بر روی سطوحی که متراکم شده اند خودداری کنید اگر هم مجبور به این کار هستید، دقت داشته باشید تا به آرامی بر روی این سطوح حرکت داشته باشید. دقت داشته باشید تا بیش از حد غلطک افزایش وزن نداشته باشید. چرا که این عمل از کیفیت ورزیدن سطوح می کاهد.ّ

جمع بندی کلی

تعمیرکار غلطک ها و غلطک چرخ پلاستیکی
تعمیرکار غلطک ها و غلطک چرخ پلاستیکی

همانطور که به آن اشاره شد، غلطک چرخ پلاستیکی از انواع جدید غلطک های موجود هستند که به سبب چرخ های پلاستیکی که دارند و با سایر مدل ها متفاوت خواهند بود.

این مدل غلطک ها به سبب کارایی و مزیت های بالایی که دارند، در میان مهندسان پروژه های عمرانی بزرگ و همچنن راه سازی بسیار محبوب هستند. اساس کار این غلطک ها و انواع مختلف غلطک ها تماما تراکم خاک می باشد که به کمک آن خواص خاک ورز دیده تغییر می کند.

 

مجموعه تعمیرگاهی سفلا دیزل آماده عقد قرارداد جهت  هر گونه تعمیرات ماشین آلات سنگین و …با شرکت ها و ارگانهای مختلف در هر نقطه از کشور در اسرع وقت با کادری مجرب و متخصص می باشد. جهت تعمیر و نگهداری ماشین آلات سنگین خود با ما در تماس باشید.

 

سوال های متداول غلطک چرخ پلاستیکی

🙋‍♀️ چند نوع غلطک وجود دارد؟

 • از انواع غلطک های راهسازی میتوان به  غلطک های شبکه ای / غلطک های پاچه بزی / غلطک های ارتعاشی یا لرزنده / غلطک های کفشک دار یا پاچه فیلی / غلطک های فولادی صاف / غلطک های پنوماتیک یا چرخ لاستیکی / تراکم کننده های شبه بلدوزر اشاره کرد.

🙋‍♀️ برای تعمیر انواع غلطک ها به کجا مراجعه کنیم؟

 • سفلا دیزل دارای بیش از 30 سال سابقه ی فعالیت در زمینه ی تعمیر ماشین آلات راهسازی می باشد. تمامی تعمیرکاران مشغول به کار در این شرکت دارای تخصص های لازم هستند و به صورت دوره ای آموزش های مورد نیاز را دریافت می کنند. هزینه های دریافتی سفلا دیزل بسیار پایین تر از سایر شرکتهای فعال در این حوزه است زیرا هدف ما جلب رضایت مشتریان عزیز می باشد.

🙋‍♀️ برای خاک های مختلف چه غلطک هایی مناسب هستند؟

 • به منظور غلطک زنی بر روی خاک های رسی  که چسبندگی بالایی دارند، بهتر است تا از غلطک های پاچه بزی استفاده شود. در صورتی که برای خاک های ماسه ای که چسبندگی ندارند بهتر است تا از غلطک درام آهنی صاف استفاده شود. اما در غلطک زنی بر روی آسفالت باید دقت داشته باشید تا سطح غلطک خیس باشد تا با حرکت بر روی آسفالت این مواد بر روی سطح غلطک نچسبند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بلدوزر بهترین تعمیرکار بیل مکانیکی بولدزر بولدوزر بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیرات لودر تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بولدزر تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیر کار بولدزر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیر گریدر شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک
نظرات مشتریان
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان