تعمیرکار انواع گریدر+2مدل گریدر,کاترپیلار و کوماتسو

تعمیرکار انواع گریدر+2مدل گریدر,کاترپیلار و کوماتسو

در این مقاله  قصد شناخت قسمتهای مختلف یک گریدر را داریم و  شرکتهای مطرح تولید کننده در زمینه ی این ماشین آلات را معرفی خواهیم کرد . اولین نوع گریدر به وسیله ی انسان ها و حیوانهای باربر کشیده می شدند و اکثراً در زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گرفتند.
پس از کشف موتور بخار گریدر ها توسط تراکتور کشیده می شدند.

اولین گریدر

اولین گریدر خود کششی در اوایل قرن ۲۰ توسط شرکت تولید گریدر راسل (Russell Grader Manufacturing Company) تولید شد.

بعد ها شرکت کاترپیرال در ساختار این ماشین تغییراتی را اعمال نمود.

امروزه گریدرها در ابعاد گوناگون و با کارایی های مختلفی وجود دارند.

انواع گریدر

گریدرها را بر اساس موتور میتوان به دو نوع موتوردار و بدون موتور تقسیم کرد.

هر کدام از انواع گفته شده دارای ایرادها و مزایایی می باشند که در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

گریدراز نوع بدون موتور

همان طور که در تاریخچه این ماشین گفته شد. این نوع گریدرها از اولین مدلهای تولید شده هستند.

لازم به ذکر است امروزه استفاده ار این نوع گریدر بسیار کم شده و تنها در موارد ویژه از آن استفاده می شود.

نوع بدون موتور برای زمین های سخت و یا آبدار بر نوع موتوردار برتری دارد.

گریدرها از نوع موتور دار

 

تعمیرکار انواع گریدر+2مدل گریدر,کاترپیلار و کوماتسو
تعمیرکار انواع گریدر+2مدل گریدر,کاترپیلار و کوماتسو

این روزها اکثر گریدرهای تولید شده موتوردار می باشند که از لحاظ اندازه به دو نوع تقسیم بندی میشوند.

  1. گریدرهای سبک(light graders):از این نوع ماشین عموماً در کارهایی مانند پخش مواد خاکی وتنظیم و صاف کردن سطح راه استفاده می شود.
  2. گریدرهای سنگین(Heavy Grader):از این نوع گریدر برای صاف کردن سطح جاده ها و راه ها و عملیات خاکی با وسعت بالا استفاده می شود.

همچنین می توان گریدرها را به لحاظ نوع و ابعاد تیغه، مفصلی بودن و خاصیت کمرشکنی تقسیم بندی کرد.

عملکرد گریدرها در خاکهای مختلف

گریدرها قادر می باشند مواد خاکی سبک وزن که عاری از ریشه های عمیق درخت ها و سنگ های درشت می باشند، بدون نیاز به ماشین آلات دیگر جابه جا و پخش نمایند.کارکرد گریدرها در این زمین ها بسیار عالی است.مواد خاکی جابه جا شده به خصوص شن و ماسه به راحتی توسط گریدر پخش و مخلوط می شوند.

بازده گریدرها در کار با این نوع مصالح به بالاترین میزان خود می رسند.در زمین های سفت ابتدا باید تیغه ها زمین را شخم بزنند.پس از آن می توان از گریدر استفاده شود.عملکرد گریدرها در این زمین ها دارای بازده متوسط است.

باید بدانید که کارایی گریدرها در زمین های گلی و خیس بسیار محدود و در مواردی غیرممکن می باشد.دلیل این امر فرورفتن چرخ های جلو در گل می باشد که ماشین را از حرکت نگه می دارد.به طور کلی بازده این ماشین ها در این نوع زمین ها جالب نیست.

جالب است بدانید

بزرگترین گریدر موتور دار ساخته شده مربوط به شرکت ایتالیایی آمبرتو آکو(Umberto Acco ) می باشد.نام این گریدر Super Grader است و در سال ۱۹۸۰ تولید شد.این ماشین به معنای حقیقی یک غول بی شاخ و دم بود.

این گریدر عظیم بسیار بزرگ مجهز به دو موتور بود. که هر دو ساختشرکت کاترپیلار بود و یکی در جلو و دیگری در عقب این ماشین نصب‌شده بودند.موتوری که در جلوی این ماشین قرار داشت ۷۰۰ اسب بخار قدرت داشت.

امّا موتوری که در پشت این ماشین قرار داشت بزرگ تر بود و دارای قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار بود.قدرت کل این گریدر به ۱۷۰۰ اسب بخار می رسید.

 

تعمیرکار انواع گریدر+2مدل گریدر,کاترپیلار و کوماتسو
تعمیرکار انواع گریدر+2مدل گریدر,کاترپیلار و کوماتسو

 

این ابر گریدر برعکس دیگر گریدرها به چرخ‌های دوبل مجهز شده بود و به همین دلیل تعداد چرخ‌های آن ۱۲ بود.وزن این ماشین ۱۸۱,۴۳۷ کیلوگرم بود و تیغه آن به ۱۱ متر می‌رسید.

لازم به ذکر است این گریدر به خواست کشور لیبی و به تعداد شش عدد ساخته شده بود.امّا متاسفانه به دلیل تحریم های سیاسی هیچ گاه این دستگاه بی نظیر به کشور لیبی وارد نشد.این ماشین در ایتالیا رها شد و برای مدتی توریست ها با آن عکس می گرفتند.در نهایت قطعات این ماشین اسقاط گردید.

به مقاله ی تعمیرکار گریدر چانگلین نیز نگاهی بیندازید. 

گریدر کوماتسو

گریدر کوماتسو مدل GD825A-2 در کلاس ماشین های فوق سنگین تسطیح جاده و یا شیب سازی شرکت کوماتسو می باشد. گریدر کوماتسو مدل GD825A-2 دارای بزرگترین محور بین تمام گریدرهای کوماتسو است که بیشترین قدرت را از موتور به چرخ ها منتقل کرده تا تیغه زیرین به خوبی سطح جاده را هموار کند. طراحی اتاق گریدر بر اساس الگو و شکلی ساده است تا اپراتور دید کاملی نسبت به محیط اطراف و عملکرد ماشین خود داشته باشد. این مدل دارای قطعات مکانیکی قدرتمند است.

بخش های اصلی گریدر

تعمیرکار انواع گریدر+2مدل گریدر,کاترپیلار و کوماتسو
تعمیرکار انواع گریدر+2مدل گریدر,کاترپیلار و کوماتسو
  • بدنه : که شامل قسمت موتور، کابین و قسمتهای نگهدارنده تیغه می باشد.
  • تیغه : تیغه گریدر با اشکال مختلفی از جمله با لبه های مستقیم و منحنی و با ارتفاع ها و ضخامت های گوناگون موجود می باشد.
  • چرخ ها : برخلاف ماشین آلاتی مانند لودر که هم نوع چرخ زنجیری و هم نوع چرخ فلزی آن وجود دارد چرخ های گریدر عموماً از نوع لاستیکی می باشند.

مزایای گریدر موتور دار در مقایسه با گریدر بدون موتور

  1.  تنها احتیاج به یک راننده دارد.
  2.  قابلیت مانور آن نسبت به گریدر بدون موتور بیشتر است. در محوطه های محدود نیز می تواند دور بزند.
  3.  برگشت با دنده عقب کاملا میسر است.
  4.  حرکت تیغه و تغییر زاویه و استقرار آن در وضع دلخواه همچنین هدایت چرخ های جلوی گربدر توسط سیستم کنترلی که در اطاق راننده تعبیه شده است امکانپذیر است.

کوماتسو

کوماتسو (به ژاپنی: コマツ)، شرکت بزرگ صنایع سنگین ژاپنی است، که به‌عنوان یکی از بزرگترین سازندگان بولدوزر، بیل‌مکانیکی و لودر در جهان شناخته می‌شود.

این شرکت، پس از کاترپیلار، بزرگترین شرکت در زمینه تولید ماشین‌آلات راه‌سازی و استخراج معادن در جهان، به‌شمار می‌آید. کوماتسو در سال ۱۹۱۷ در حومه شهر توکیو پایتخت ژاپن، بنیان گذاشته شد. در حال حاضر سهام این شرکت بزرگ در بازار بورس توکیو معامله می‌شود و به‌عنوان جزئی از شاخص‌های نیکی ۲۲۵ و تاپیکس ۱۰۰ (که به ۱۰۰ شرکت برتر ژاپن اشاره دارد) محسوب می‌شود.

کاترپیلار

کاترپیلار (به انگلیسی: Caterpillar)، ابرشرکت صنایع سنگین آمریکایی است که در زمینه طراحی و توسعه، مهندسی و ساخت موتورهای دیزل، تجهیزات سنگین، ماشین‌آلات کشاورزی و کامیون‌ها فعالیت می‌کند و به‌عنوان بزرگ‌ترین سازنده ماشین‌آلات عمرانی جهان شناخته می‌شود
دفتر مرکزی کاترپیلار در شهر پئوریا، ایلی‌نوی قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود و یکی از ابرشرکت‌های شاخص اس اند پی ۵۰۰ و نیز میانگین صنعتی داو جونز به‌شمار می‌آید .کاترپیلار با برند CAT و رنگ زرد محصولاتش، شناخته می‌شود.

شرکت تعمیرات سفلا دیزل در زمینه ی تعمیرات انواع گریدر متخصص است.تعمیرکار ان انواع گریدر از جمله گریدرهای کوماتسو و کاترپیلار در شرکت ما آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بهترین تعمیرکار بیل مکانیکی بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر تراکتور تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر دامپتراک تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری لودر تعمیرکار انواع لودر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیرکار لیفتراک دیزلی تعمیر گریدر شرکت تعمیرات بیل مکانیکی شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک غلطک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک
نظرات مشتریان
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان