تعمیر و عیب یابی گریدر ها

گریدر

ما روز به روز در حال توسعه فناوری هوشمند هستیم، که می تواند وظایف بسیاری را بر عهده بگیرد. از جمله مواردی که به نظر می رسد، انجام یک کار ساده توسط ماشینی بسیار پیچیده است. برخی از این فناوری ها درجهت پیشبرد عملیات های ساختمانی و یا راه سازی به کار می روند.

گریدر چیست؟

گریدر، معمولاً به عنوان گریدر جاده یا گریدر موتور یاد می شوند، یک دستگاه ساختمانی با تیغه بلند است که در طی مراحل درجه بندی برای ایجاد یک سطح صاف استفاده می شود. اولین مدل های گریدر، در پشت اسب ها یا سایر تجهیزات به کار گرفته می شدند.

 

انواع گریدر ها

برای تعمیر و عیب یابی گریدر باید در ابتدا با انواع آن آشنا شده باشید. بیش تر گریدر های مدرن، دارای یک موتور هستند. از این رو، آن ها از نظر فنی به اشتباه “گریدرهای موتور” شناخته می شوند.

مدل های معمولی گریدر، دارای سه محور است که موتور و کابین در بالای محور های عقب قرار دارند. اکثر گریدر های موتور، محور های عقب را به صورت پشت سر هم هدایت می کنند.

اما برخی نیز باعث بهبود درایو چرخ جلو، برای بهبود قابلیت درجه بندی می شوند. بسیاری از گریدرها، دارای ضمیمه های اختیاری برای قسمت عقب دستگاه هستند که می توانند شامل چاک دهنده ها، تیغه ها و … باشند. برای برف روبی و برخی از عملیات های درجه بندی خاک، می توانید تیغه جانبی نصب کنید.

برخی از پرسنل ساختمانی، کل دستگاه را “تیغه” می نامند. ظرفیت های عرض تیغه 2.50 تا 7.30 متر (8 تا 24 فوت) و موتور های آن 93-373 کیلو وات (125-500 اسب بخار) است.

 

موارد استفاده از گریدرها

گریدر ها، معمولاً در ساخت و نگهداری جاده های خاکی و جاده های ماسه ای استفاده می شوند. در ساخت جاده های آسفالت شده، از آن ها برای تهیه مسیر پایه استفاده می شود؛ تا یک سطح مسطح گسترده ایجاد شود که بر روی آن سطح جاده قرار گیرد.

از گریدر ها همچنین برای تنظیم سطح زیر زمین های خاک بومی یا ماسه سنگی استفاده می شود، تا شناژ بدی ساختمان های بلند به درستی ایجاد شوند.

گریدر ها همچنین می توانند برای درست کردن فرعی، در راه و جاده سازی مورد استفاده قرار بگیرند. در بعضی از کشور ها، از آن ها برای تولید کانال های زه کشی با مقاطع کم عمق V شکل، در هر دو طرف بزرگراه ها استفاده می شود.

هدایت گریدر های موتور به طور معمول از طریق فرمان و دنده انجام می شود. شایان به ذکر است که در بسیاری از مدل ها امکان تنظیم فریم بین محور های جلو و عقب وجود دارد، که علاوه بر این امکان تنظیم شعاع چرخش را نیز می دهد. سایر توابع گریدر ها به طور معمول از نظر هیدرولیکی کار می کنند و می توان آن ها را مستقیماً توسط اهرم ها کنترل کرد. یا از طریق ورودی های دنده یا سوئیچ های الکترونیکی، دریچه های سرووژر هیدرولیک کنترل می شود.

نوآوری جدید تر در گریدر ها، تجهیزات مناسب برای استفاده از آن ها با فناوری کنترل درجه چرخ است. نمونه هایی که توسط Topcon Positioning Systems،Inc ،Trimble Navigation ، Leica Geosystems یا Mikrofyn تولید شده می تواند به راحتی زاویه میان چرخ ها را تغییر دهد. تولید کنندگانی مانند Deere، نیز شروع به ادغام این فناوری ها در ماشین های خود کرده اند.

تاریخچه ساخت گریدر ها

گریدر های اولیه توسط مردم ساخته شدند، که آن ها را بر روی کمر حیوانات کاری سوار می کردند. عصر موتور با موتور های کششی، تراکتور های بخار، کامیون ها و تراکتور ها شاهد بود که چنین گریدرهای مجهز با اندازه های متفاوت توسعه می یابند. اولین گریدر اتومبیل در سال 1920، توسط شرکت ساخت Russell Grader ساخته شد. که آن را گشت های راه هوایی راسل موتور نامیدند. این گریدر های اولیه با اضافه کردن تیغه گریدر به عنوان اتصال به یک دستگاه تراکتور ژنرالیستی، ایجاد شدند. کاترپیلار پس از خرید این شرکت در سال 1928، به درستی ادغام تراکتور و گریدر در یک طرح ادامه داد. در عین حال با تعویض مسیرهای خزنده با چرخ ها، اولین بار از نوع خودران گریدر تایر لاستیکی Caterpillar Auto Patrol، را در سال 1931 منتشر نمود.

در برخی از مناطق محلی مانند شمال اروپا، کانادا و مکان هایی در ایالات متحده، از گریدر های درجه یک برای برف روبی در ماطق شهری و مسکونی استفاده می شود. در مناطق اسکله ای و مزارع استرالیا و آفریقا، گریدر های درجه یک اغلب تجهیزات ضروری برای مراتع، مزارع بزرگ و مزارع برای ساختن مسیرهای خاکی، در جایی که عدم وجود سنگ و درخت می باشد و نیاز به استفاده از بولدوزر نیست، ضروری هستند.

کاربرد گریدر ها

هدف اصلی استفاده از آن ها، ایجاد سطوح مسطح یا “درجه بندی شده” است. یک گریدر معمولاً دارای یک تیغه بلند است که بین محور های جلو و عقب خودرو قرار دارد. از گریدر هایی با تیغه دوم که در جلوی محور جلو قرار دارد نیز استفاده می شود. گریدر ها بیش تر در ساخت و ساز جاده ها مورد استفاده قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر لیفتراک دیزلی تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار غلطک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیرکار لیفتراک دیزلی تعمیر گریدر شرکت تعمیرات بیل مکانیکی شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک غلطک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک نگهداری لیفتراک گریدر
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان