توصیه هایی برای استفاده از دامپتراک

توصیه هایی برای استفاده از دامپتراک

دامپتراک ها در واقع کامیون ها و وسایل نقلیه بسیار بزرگی هستند که قابلیت حمل و نقل موادی از قبیل خاک و سنگ و شن و ماسه را دارند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و نیاز روز بشر، دامپتراک هایی در اندازه های بسیار بزرگ تری ساخته شده اند که کار جابجایی این اقلام را در حجم های بسیار زیادتر و سنگین تر فراهم می کنند.

همچنین سرعت کار را تا حد قابل توجهی افزایش می دهند. با توجه به این که در انجام هر کاری نیازمند رعایت یک سری فعالیت ها و نکات مهم ایمنی می باشیم، لازم به ذکر است که دراین مقاله توصیه هایی برای استفاده از دامپتراک در اختیار شما قرار داده ایم.

 

 

 

توصیه هایی برای استفاده از دامپتراک

نکاتی که هنگام تخلیه باید رعایت کنید

1-قبل از انجام عمل تخلیه محتویات موجود در دامپتراک، فاصله خود را از محل حفظ نمایید و بایستید تا علامت تخلیه به شما اعلام شود.
2- از مناسب بودن سطح تخلیه قبل از انجام اطمینان حاصل کنید چون در غیر این صورت احتمال دارد با متفاوت بودن جهت دامپتراک به هنگام تخلیه سقوط کند و حادثه آفرین باشد.
3- به هنگام تخلیه دقت کنید قبل از حرکت جک دامپتراک، باید به طور کامل توقف کرده باشد.
4- برای جلوگیری از بروز حوادثی از قبیل واژگونی دامپتراک، توجه کنید از حمل بارهایی با وزن سنگین و پرحجم خودداری کنید.

نکات ایمنی به هنگام رانندگی دامپتراک ها

هر راننده دامپتراک باید تمامی قوانین مربوط به رانندگی با این وسیله نقلیه بزرگ را کامل یاد گرفته باشد.

تمامی مقررات جاده ای یک دامپتراک را باید راننده آن بداند و استفاده نماید.

سرعت مجاز با توجه به شرایط جاده ای و آب و هوایی از دیگر نکات مهم برای رانندگان می باشد.

فاصله هر دامپتراک از دامپتراک جلویی خود، حداقل باید به اندازه سه دامپتراک باشد در غیر این صورت رعایت نکردن فاصله حادثه آفرین می باشد.

توجه داشته باشید در هنگامی که سرکار هستید، از قرار دادن وسایل نقلیه خود در نزدیک دامپتراک ها خودداری کنید. چون بسیاری از این وسایل نقلیه سنگین که دامپتراک ها هم جزو آن ها به شمار می روند، از نظر دید محدودیت دارند و ممکن است حادثه ناگواری ایجاد کنند و یا با وسایل نقلیه دیگر برخورد داشته باشند.

همانطور که گفتیم در جاده های معدنی، قسمت راست برای دامپتراک های معدنی می باشد. پس سعی کنید فاصله خود را رعایت کنید و به هیچ وجه از آن ها سبقت نگیرید. چون این کار بسیار پرخطر می باشد و ممکن است راننده دامپتراک های دیگر به دلیل صدای بسیار بالایی که این وسایل نقلیه دارند حتی صدای بوق دیگر دامپتراک ها را نشنوند.

همچنین توجه به نکات تعمیراتی مربوط به دامپتراک ها، بسیار مهم است. پس قبل از شروع به انجام کار و هرگونه شروع بارگیری توجه نمایید و همه موارد را چک کنید از چرخ ها گرفته تا روغن گیری و دیگر موارد قابل توجه ایمنی در این ابزارها.

چون این وسایل به حدی با برق کار می کنند، هرگونه دست کاری بدون اطلاعات ممکن است خطرناک باشد و اختلال ایجاد کنند. پس بهتر است بعد از اطمینان از سالم بودن و رعایت تمامی نکات ایمنی گفته شده شروع به کار نمایید.

توصیه استفاده از دامپتراک

 

1.این وسایل نقلیه به دلیل بزرگی و جا گیر بودن، در طول مسیر جاده باید دقت شود که معدن کاران زمان عبور و مرور این ماشین ها را در نظر داشته باشند و توجه کنند که حرکت آن ها در طول مسیر و یا جاده ها مشکلی برای دیگر ماشین ها ایجاد نکند. تا باعث اختلال در عبور خودروهای جاده ای نشود.

2. در استفاده از این دامپتراک ها، داشتن اطلاعات کافی درمورد تمامی قوانین و مقررات و نشانه های رانندگی می باشد که باید رانندگان آشنایی کامل داشته باشند. مثلا از وجود مکان دقیق کپسول های آتش نشانی و یا دیگر ابزارهای موجود برای حریق اطلاع داشته باشند.

3.هنگامی که میخواهید دامپتراک را پارک کنید، توجه داشته باشید که به هیچ وجه از ترمز اصلی برای این کار استفاده نکنید.

4.هرگز به افراد دیگر اجازه ایستادن روی قسمت گلگیر یا پله ها را ندهید، چون بسیار خطرناک است.

5.لازم به ذکر است وقتی دامپتراک در حال حرکت است به هیچ عنوان از آن خارج یا سوار نشود.

6.هنگامی که مشغول تخلیه دامپتراک هستید، نگذارید شخصی در قسمت زیرین بدنه آن قرار بگیرد و خطر آفرین باشد.

7.از انجام حرکات زیگزاگی یا هرگونه حرکت نمایشی در طول مسیر کار، خودداری کنید.

8.به هنگام بارگیری نکات مربوطه را رعایت کنید به طور مثال فاصله لازم با مورد مورد بارگیری را رعایت کنید و همچنین باید فاصله دامپتراک را با دیگر ماشین ها نیز حفظ نمایید.

9.در جاده های معدنی دقت کنید که قسمت راست جاده به دامپتراک های معدنی اختصاص دارد پس وارد محدوده آن ها نشوید.

10.دامپتراک ها را از قسمت لبه های پله و یا گودال هایی که برای انفجار آماده شده اند فاصله بگیرید و نزدیک نشوید.

11.برای تعمیرات دامپتراک باید نکاتی را رعایت کنید برا اطلاعات بیشتر به تعمیرات دامپتراک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر لیفتراک دیزلی تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار غلطک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیرکار لیفتراک دیزلی تعمیر گریدر شرکت تعمیرات بیل مکانیکی شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک غلطک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک نگهداری لیفتراک گریدر
برای تماس کلیک کنید 09121976821