تعمیرات تخصصی پرکینز+ 3 نوع ژنراتور پرکینز

تعمیرات تخصصی پرکینز+ 3 نوع ژنراتور پرکینز
5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم به تعمیرات تخصصی پرکینز بپردازیم, اما قبل از آن لازم است با شرکت پرکینز و تاریخچه ی آن بیشتر آشنا شویم. همچنین آشنایی با ساختار محصولات این شرکت و نحوه ی عملکرد آنها ما را با چگونگی کارکرد آنها آشنا میکند.

 

موتور های دیزلی و کاربرد های آن

در دنیای خودروها موتور از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع موتور ار میتوان قلب خودرو در نظر گرفت. اذا آشنایی با انواع موتورها و تعمیرات تخصصی آنها از مواردی است که حتما باید از آنها اطلاع داشته باشید.

موتورها انواع مختلفی دارند؛ اما نوع دیزلی موتورها معمولاً در ماشین‌آلات بزرگ و سنگین استفاده می‌شوند.

توان بالای این موتورها بعث میشود تا یک دستگاه بسیار سنگین را به جلو حرکت دهند, و همین توانایی علت استفاده از این موتورها است.

موتور دیزلی، نوعی موتور احتراق داخلی است که در آن هوا متراکم می‌شود تا به دمای بالا برسد و سوخت دیزلی (گازوئیلی) را که به درون یک سیلندر تزریق شده به احتراق برساند. این احتراق و انبساط یک پیستون را به کار می‌اندازد.

موتور دیزلی انرژی شیمیایی ذخیره شده در سوخت را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند که می‌تواند برای روشن کردن کامیون‌های حمل بار، تراکتورهای بزرگ، قطار و کشتی استفاده شود. تعداد محدودی از اتومبیل‌ها و همین‌طور برخی ژنراتورهای برق هم با سوخت دیزلی کار می‌کنند.

احتراق دیزلی

موتور دیزلی یک دستگاه احتراق داخلی پیستون-سیلندری است. این موتور یا با دوره 2 زمانه و یا 4 زمانه کار می‌کند اما برخلاف موتور احتراق-جرقه‌ای بنزینی، فقط هوا را در زمانه مکش به داخل محفظه احتراق هدایت می‌کند.

موتور دیزلی انرژی خود را از طریق احتراق سوختی که داخل هوای متراکم و داغ سیلندر تزریق یا اسپری می‌شود، به دست می‌آورد. هوا باید تا دمایی بالاتر از دمای قابل احتراق سوخت داغ شود. سوختی که به داخل هوایی با دمای بالاتر از دمای «احتراق خودکار» خود اسپری می‌شود، خودبه‌خود با اکسیژن هوا عکس‌العمل نشان داده و منفجر می‌شود.

تعمیرات تخصصی پرکینز+ 3 نوع ژنراتور پرکینز
تعمیرات تخصصی پرکینز+ 3 نوع ژنراتور پرکینز

فرآیند احتراق در یک موتور دیزلی ناهمگون یا نامتجانس است که یعنی سوخت و هوا قبل از شروع احتراق با هم ترکیب نمی‌شوند. در نتیجه، تبخیر و ترکیب سریع سوخت در هوا برای احتراق کامل سوخت تزریق شده بسیار مهم است. این امر تأکید بیشتر را مخصوصاً در موتورهایی که تزریق مستقیم دارند، بر روی طراحی نازل تزریق کننده می‌گذارد.

آشنایی با ژنراتور پرکینز و کارکرد آن

پرکینز یکی از شرکت های بزرگ دنیا است که محصولات آن انواع  موتور دیزل و ژنراتور است.این شرکت با محصولات خود توانسته بخش قابل توجهی از بازار جهانی را به خود اختصاص دهد.محصولات این شرکت در سراسر دنیا از جمله ایران بسیار پرطرفدار است.

این شرکت با داشتن 88 سال سابقه و بیش از 21 میلیون موتور دیزل در سر تا سر جهان گوی سبقت را از سایر رقیبان خود ربوده است .

ژنراتور پرکینز

این شرکت علاوه بر تولید انواع ژنراتور و فروش آنها در سراسر دنیا با ارائه خدمات پس از فروش و همچنین تولید و عرضه قطعات یدکی ژنراتورهایش توانسته موفقیت بالایی کسب کند و روز به روز نیز بر این محبوبیت خود بیافزاید.

این شرکت را به جرات میتوان یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده ی ژنراتور در جهان دانست.

انواع ژنراتور پرکینز

محصولات تولیدی این شرکت که در بازار عرضه میشوند را میتوان به سه دسته ی زیر تقسیم کرد:

  1. موتور 3 سیلندر پرکینز
  2. موتور 4 سیلندر پرکینز
  3. موتور 6 سیلندر پرکینز

انواع موتور دیزل پرکینز از نظر توانی

موتور دیزل پرکینز در تنوع زیادی وجود دارد که باعث افزایش کاربرد آنها در انواع فعالیت های صنعتی شده است.

موتورهای پرکینز را از نظر توان و قدرت میتوان به موارد زیر دسته بندی کرد.

موتور دیزل پرکینز ( 0- 74 ) HP

موتور های کوچکی هستند, دارای عملکرد بالا هستند.

این نوع موتور دیزل ها دارای کارایی فوق العاده ای هستند. بسیاری از این موتور دیزل ها ی کوچک ، امکان این را به مشتریان می دهند که بسته به نوع کاربرد و محیطی که در آن کار می کنند ، سیستم های قدرت خود را به  قطعات خاصی از تجهیزات مجهز کنند.

موتور دیزل پرکینز ( 75-173 ) HP

به دلیل طراحی این نوع موتور ها بر اساس  تکنولوژی پیشرفته امروزی، فروش موتور دیزل پرکینز در سراسر جهان به شدت  افزایش یافت. این موتور ها دارای تراکم قدرت بالایی بوده و مناسب برای لودرها، تجهیزات کشاورزی

و  تجهیزات دیگر هستند. این نوع موتور ها با استفاده از سیستم های OEM ، در مصرف سوخت به صورت کاملا بهینه عمل می نمایند و هزینه ها را کاهش می دهند.

موتور دیزل پرکینز ( 174- 301 ) HP

چگالی بالای موتور دیزل پرکینز با این رنج توانی، اغلب به تولید کنندگان این امکان را  می دهد که از موتور های کوچک استفاده کنند و هیچ اختلالی در عملکرد آن ها ایجاد نشود. همچنین این نوع موتور ها، مصرف سوخت پایینی دارند و با کاهش فواصل زمانی طولانی حین عملکرد، هزینه های عملیاتی تجهیزات را کاهش می دهند.

موتور دیزل پرکینز ( 302 – 800 ) HP

موتور دیزل پرکینز ( 302 – 800 ) HP با استفاده از موتور های هسته ثابت طراحی و ساخته می شود که در سخت ترین شرایط عملیاتی، مورد آزمایش قرار گرفته اند. طراحی با دوام و قوی و با بهترین مصرف سوخت، این موتور ها را به عنوان یکی از محبوب ترین دیزل ها به دنیا معرفی کرده است.

ویژگی های موتور دیزل پرکینز

  • بالترین کیفیت
  • طول عمر و دوام بالا
  • خدمات پس از فروش
  • موجود بودن تمام قطعات یدکی محصول در بازار داخلی
  • قیمت نسبتا بالا
  • توان خروجی بین 9 کاوا تا 2264 کاوا

تاریخچه پرکینز

فرانک پرکینز (Frank perkins) موسس شرکت پرکینز در سال 1889 در انگلیس به دنیا آمد. پدر او در در تولید ماشین آلات کشاورزی و غلتک های راه سازی فعالیت داشت.

در سال 1932 وقتی که اقتصاد دنیا در حال رکود بود, فرانک پرکینز شرکت خود را با همکاری چاپمن راه اندازی کرد.

تعمیرات تخصصی پرکینز+ 3 نوع ژنراتور پرکینز
تعمیرات تخصصی پرکینز+ 3 نوع ژنراتور پرکینز

موتور دیزل پرکینز

اولین بار در سال 1932 موتور دیزل ساخته شده توسط آنها به مرحله ی تست رسید.

این موتور دیزل با استفاده از هندل شروع به کار می کرد. البته این موتور دیزل از در پوشه های احتراقی که در کوره ذغال کک گرم می شد کمک گرفته بود.

 

آنها توانستند موتور خود را با موفقیت روشن و به میزان 4000 دور در دقیقه برسانند.

بدین ترتیب اولین موتور دیزل پرکینز در سال 1932 متولد گردید.

پس از این موفقیت موتورهای تولید شده ی این شرکت روز به روز گسترش یافت و در موارد بسیاری مورد استفاده قرار گرفت. فرانک پرکینز زمینی را در East field برای گسترش کار خود در این عرصه تهیه کرد. از آن پس پرکینز به سرعت دوران تحول برای رسیدن به عنوان تامین کننده اصلی موتور دیزل در سرار جهان آغاز نمود.

برای تعمیرات تخصصی پرکینز و خدمات تعمیرات ماشین آلات سنگین با شرکت سفلا دیزل در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بلدوزر بهترین تعمیرکار بیل مکانیکی بولدزر بولدوزر بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیرات لودر تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بولدزر تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیر کار بولدزر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیر گریدر شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک
نظرات مشتریان
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان