تعمیرکار لودر

تعمیرکار لودر

لودر ها از جمله وسایل و ماشین آلات مربوط به راه و شهر سازی هستند که عملا تمام پروژه های عمرانی بزرگ به آن احتیاج دارند.

لودر ها نیز به مانند هر وسیله دیگر دارای انواع مختلفی هستند. لودر ها به دو دسته چرخ زنجیری و چرخ لاستیکی تقسیم می شوند. این دستگاه ها از جمله از دستگاه های کاملا ضروری است که توسط شرکت ها و برند های متفاوت و البته در ابعاد متفاوتی تولید می شوند.تعمیر لودر براساس کارایی که دارد بسیار کار حرفه ای و تیمی است و رانندگان باید توجه داشته باشند که این دستگاه حساسیت های خاص خود را دارد. بنابراین یافتن تعمیرکار لودر حرفه ای نیز کار آسانی نیست. تیم سفلا دیزل  با بیش 35 سال سابقه در این زمینه آماده همکاری با شما عزیزان می باشد.

این دستگاه ها به سبب داشتن انعطاف پذیری بالا کاربرد های زیادی در صنعت راه و شهر سازی دارند. یعنی لودر ها دارای کاربرد های بسیار زیادی هستند که در این قسمت قصد داریم تا به کاربرد های این دستگاه بپردازیم.

پس اگر قصد دریافت آموزش های لازم در این زمینه را دارید، می توانید در ادامه همراه ما باشید. شما می توانید با مراجعه به مقاله ای با نام لودر و انواع آن با انواع این دستگاه آشنا شوید.

تعمیرکار لودر

کاربرد دستگاه لودر

دستگاه لودر به سبب انعطاف پذیری بالایی که دارد در موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می -گیرد. برای مثال:

  •  از این ماشین می توان کمک گرفت تا مصالح و یا هر چیز دیگر را جا به جا کرد.
  •  به کمک این ماشین می توان اقدام به گود برداری و یا حتی ساخت خاکریز نمود.
  •  با استفاده از این دستگاه می توان بعد از گود برداری، اقدام به لوله گذاری کرد و حتی می-توان به کمک همین دستگاه اطراف و روی محیط مورد نظر را با خاک پر کرد.
  •  برای برف روبی از روی زمین هم این دستگاه بی تردید می تواند یکی از گزینه های مناسب باشد.
  •  به کمک این دستگاه می توان نسبت به نصب جرثقیل اقدام کرد.
  •  به طور کلی می توان کاربردهای نسبتا زیادی را به مانند پر کردن حفره ها و حمل لوله ها و … به این دستگاه مربوط کرد.

گفتیم که لودر ها در دو نوع چرخ لاستیکی و چرخ زنجیری وجود دارند. در این مقاله قصد داریم تا به توضیحات لازم در زمینه آموزش لودر های زنجیری بپردازیم.

لودر های چرخ زنجیری

لودر های چرخ زنجیری عملکردی به مانند لودر های چرخ لاستیکی دارند. تنها با این تفاوت که در استفاده از این لودر ها فشار کم تری به زمین وارد می شود. بنابراین این ماشین می تواند در مواردی که نمی توان از لودرهای چرخ لاستیکی استفاده کرد، مناسب باشد.

این دستگاه از اصطحکاک بالایی برخوردار است. همین امر به این دستگاه کمک می کند تا در کندن زمین از نهایت انرژی موتور استفاده کند.

استفاده از زنجیری آهنی این اطمینان را به شما می دهد تا در صورت کار در محیط هایی با سنگ های تیز و در واقع محیطی نامناسب، لاستیک های دستگاه از بین نرود و خطری دستگاه و راننده را تهدید نکند.

این لودر ها با زنجیر فلزی، به راحتی توانایی حرکت بر روی سطحی با شیب جانبی 35 درصد را دارد. در حالی که لودر های چرخ لاستیکی تنها توانایی این را دارند تا بر روی سطحی با شیب جانبی 15 درصد حرکت کنند و در شیب بیشتر از این مقدار توانایی انجام کار ندارند.

همچنین این لودر ها حتی توانایی بالارفتن از سطحی با شیب 60 درصد را نیز دارند. در صورتی که در مقابل این لودر ، لودر های چرخ لاستیکی وجود دارند که تنها توانایی حرکت بر روی شیب 30 درصد را دارد.

اما در این میان باید دقت داشته باشید که سرعت این مدل از لودر ها با زنجیر آهنی بسیار پایین تر از نوع لاستیکی آن خواهد بود.

بنابراین در پروژه هایی که برای حمل وسایل و تجهیزات لازم است تا دستگاه مسیر زیادی را طی کند، به سبب سرعت پایین این مدل از لودر ها راندمان کم تری نسبت به نوع چرخ لاستیکی آن خواهند داشت.

شناوری خوب، قدرت کشش و حتی فشار کمتر این دستگاه نسبت به نوع چرخ لاستیکی آن باعث می شود تا این دستگاه در مقایسه با نوع چرخ لاستیکی گزینه بهتری برای کندن زمین های خاکی باشد.

بنابراین این دستگاه هم می تواند گزینه مناسبی برای حرکت و کار کردن در محیط های نرم باشد و هم به سبب چرخ های زنجیری اش برای محیط های سخت و دارای سراشیبی و دارای سنگ و کولاخ مناسب باشد. چرا که چرخ های این ماشین در برابر این موارد کاملا مقاوم خواهد بود.

بنابراین این مدل از لودر ها با زنجیر چرخ می تواند در برخی موارد جایگزین بسیار مناسبی برای لودر های چرخ لاستیکی باشد. یعنی در مواقعی که عملا استفاده از چرخ های لاستیکی غیر ممکن خواهد بود. بنابراین لازم است تا قبل هر گونه اقدامی به منظور انتخاب لودر، پروژه محیط کار، شرایط، خاک، آسفالت محل کار و دیگر موارد مورد بررسی قرار داده شود.

در برخی موارد شما حق انتخاب این دو مدل را نخواهید داشت و مجبور به انتخاب مدل چرخ زنجیری خواهید بود. چرا که چرخ های لاستیکی ها در تمامی محل ها به مانند شیب و …. قادر به فعالیت نخواهند بود.

بنابراین لودر های چرخ زنجیری باید جایگزین این مدل از دستگاه ها باشند. از طرفی در این لودر ها به سبب زنجیری بودن چرخ، خطر پاره شدن چرخ های ماشین وجود ندارد و این نکته مثبت این دستگاه در مقابل لودر چرخ لاستیکی خواهد بود.

پس انتخاب مدل لودر برای یک پروژه به موارد خاص گفته شده مربوط می باشد که باید به طور کامل آن را در نظر بگیرید و با توجه به آن به انتخاب مدل لودر خود بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر دامپتراک تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر لیفتراک دیزلی تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار غلطک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیرکار لیفتراک دیزلی تعمیر گریدر شرکت تعمیرات بیل مکانیکی شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک غلطک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک گریدر
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان