تعمیر ماشین سنگین

تعمیر ماشین سنگین

آشنایی با برخی از متداول ترین تجهیزات ساختمانی برای شناخت راه خود، در هر زمینه کاری ضروری است.حتی اگر نیازی به کار کردن با هیچ یک از آن دستگاه ها نداشته باشید، به شما کمک می کند تا کار خود را به طور مؤثر تر انجام دهید.
دانش این نکته که چه زمان و کجا باید از هر دستگاه استفاده کنید، کار را خیلی راحت تر پیش خواهد برد.

آموزش تعمیر ماشین سنگین ، به شما مهارت های مورد نیاز برای حفظ آن ها را می دهد و در بهبود عملکرد آن ها کمک می کند. انواع مختلف تجهیزات سنگین بسته به شغل و موقعیت مکانی وجود دارد که ممکن است از سایرین، مناسب تر باشند.

ماشین آلات سنگین

به طور کلی سه نوع ماشین آلات سنگین وجود دارد: ماشین آلات حرکت زمین، ماشین آلات راه سازی و ماشین آلات بالابر.
خودرو دارای سه قسمت اصلی است که به شرح زیر است:

۱. بدنه
۲. موتور
۳. شاسی

 

انواع ماشین های سنگین

تعمیر ماشین سنگین

۱.کامیون کشنده

۲. کامیون کمپرسی

۳. کامیونت

۴. اتوبوس

۵. مینی بوس

۶. بولدوزر

۷. لیفتراک

۸. تراکتور

9.جرثقیل

بولدوزر

بولدوزر تقریباً در هر پروژه ساختمانی و یا پیمان کاری وجود دارد. بولدوزر ها برای جا به جایی مقادیر زیادی از زمین، حتی در مناطق وسیع مورد استفاده قرار می گیرند. یک تیغه مسطح در قسمت جلویی آن وجود دارد که توسط اپراتور تنظیم می شود، تا شمع های خاکی را برای درجه بندی خشن یا ریز فشار دهد. علاوه بر این، آن ها مسیر های بسیار گسترده ای دارند که به آن ها اجازه می دهد، زمین های ناهموار را بپوشانند.

موارد استفاده: برای تسطیح زمین، جا به جایی آوار یا برش از طریق زمین

 

بیل هیدرولیک

این تجهیزات قادر به حفر مقادیر زیادی از زمین هستند. این کار بسیار متنوع است، زیرا بازوی حفر می تواند 360 درجه حرکت کند، تا نمای کاملی از محل ساخت و ساز ارائه دهد.

موارد استفاده: برای حفر، بارگیری، خاک برداری و تخریب

 

کامیون کمپرسی

یکی دیگر از اصلی ترین ماشین آلات، کامیون کمپرسی است که بیش تر مردم با آن آشنا هستند، اما دو شکل اصلی از این دستگاه مشترک وجود دارد: قاب سفت و قاب سخت

کامیون کمپرسی های خارج از جاده، فقط برای معادن و مشاغل سنگین استفاده می شوند.موارد استفاده: برای حمل بار های بزرگ به محل کار

 

چرخ دوزر

این ها ترکیبی از لودر چرخ و بولدوزر هستند. این ترکیب با تیغه کبوتر به جای بازوها و سطل لودر مجهز شده است، این ترکیب بهترین ابزار برای کار های سبک می باشد.
موارد استفاده: حرکت برف در مقادیر زیاد، جنگل داری و بارگیری خاک

 

 تراکتور

از مهم ترین ماشین آلات ساختمان سازی و راه سازی می توان به تراکتور اشاره کرد. تراکتور دارای کاربرد های فراوانی است. هدف از ساخت تراکتور به جلو راندن و یا کشیدن بار است.

بر روی تراکتور، انواع لوازم مکانیکی نصب می شود. لوازمی از قبیل: تیغه های بولدوزر، بیل های مکانیکی، کج بیل ها، نهرکن ها و…. به علاوه از تراکتور استفاده های دیگری هم می کنند. کشیدن اسکریپر(ماشینی که عمل بارگیری وحمل وتخلیه مواد خاکی در مسافت های متوسط و زیاد را به عهده دارد) واگن وغیره نیز از دیگر کاربرد های تراکتور به حساب می آید. تراکتور ها درانواع استاندارد و دنده اتوماتیک موجود هستند.

 

بلدوزر

کی از ماشین‌آلات راه‌سازی و عمرانی می‌باشد که نحوهٔ حرکت آن به صورت خزیدن به‌وسیلهٔ چرخ‌های زنجیری می‌باشد. این ماشین دارای تیغهٔ فولادی در جلو می‌باشد که توانایی جابجایی حجم‌های گسترده‌ای از خاک، شن و ماسه و نخاله و … را در حین کار دارد.

موارد استفاده بلدوزر

۱. یکسان کردن سطح زمین و پاک سازی آن از بوته ها وکنده های درخت
۲. ایجاد راه های اولیه درکوهستان ها و زمین های سنگ لاخی
۳. جا به جا کردن توده خاک و فشاردادن آن ها در حجم های زیاد
۴. کمک به هل دادن اسکریپر ها
۵. خش کردن خاک در خاکریز ها
۶. پشته کردن خاک درکنار نهر های ایجاد شده
۷. تصطیح و پاک سازی بقایای مانده از عملیات ساختمانی
۸. نگهداری راه های موقت خاکی
۹. پاک سازی گودال های کف معادن

جرثقیل

جرثقیل متشکل از یک تیر بلند مشبک، قلب جرثقیل و اطاق فرمان می باشد و معمولا برای بلند کردن اجسام سنگین و حرکت دادن آن ها بکار می رود. جرثقیل ها در دو نوع هیدرولیکی و مکانیکی موجود هستند، که امروزه بیشتر نوع هیدرولیکی آن مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی یک شاسی خوب چیست؟

۱. تحمل بیش ترین میزان وزن و تنش ممکن
۲. سبکی شاسی
۳. کم ترین حجم ممکن
۴. سهولت در پیاده سازی سیستم
۵. هزینه پایانی جهت اجرای سیستم
۶. توانایی تغییر فرم در موارد لازم و در نقاط مشخص، برای بالا ترین میزان جذب ضربه
۷. توانایی عدم تغییر فرم در قسمت های ضروری و حفظ استحکام سیستم، جهت به دست آمدن بالا ترین میزان ایمنی.
۸. توانایی مقاومت در برابر ضربه و کارکرد در گرمای گسترده و همچنین خوردگی تاثیرات شیمیایی
۹. قابلیت تعمیر ساده و بازیابی خصوصیات اولیه
۱۰.جلوگیری از ورود لرزش و صدا به قسمت های درونی اتاق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر لیفتراک دیزلی تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار غلطک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیرکار لیفتراک دیزلی تعمیر گریدر شرکت تعمیرات بیل مکانیکی شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک غلطک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک نگهداری لیفتراک گریدر
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان