تعمیرات گریدر

تعمیرات گریدر

گریدر یا شیب ساز، جزو ماشین آلات سنگین مهندسی است که برای تسطیح جاده اطلاق می شود. گریدر برای تسطیح سطوح از یک تیغه بزرگ استفاده می کند. اکثر این مدل ها دارای 3 اکسل با یک موتور و کابین هستند که در بالای اکسل عقب در انتهای ماشین قرار دارند.

گریدر از قطعاتی مانند تیغه، چرخ، کلاج و ترمز، شاسی و بدنه، محفظه نگهداری و کنترل سوخت و شاسی و بدنه تشکیل شده است.

تنها دلیل تنوع در گریدر ها ابعاد، اندازه، نوع موتور، مفصلی بودن، قابلیت کمر شکنی واندازه تیغه آن ها می باشد. بنابراین این نوع ماشین سنگین با توجه به موتور آنها، به دو نوع موتور دار و بدون موتور تقسیم بندی شده است.

از کاربرد های این ماشین می توان به عملیات تنظیم شیب، خاک برداری، رساندن خاک به سطوح مختلف و تسطیح خاک ریز ها اشاره کرد. این ماشین سنگین و پر کاربرد موجب سهولت انجام بسیاری از عملیات شده است.

مهم ترین کاری که یک گریدر می تواند انجام دهد، پخش کردن مواد و مصالح خاکی در سطح زمین می باشد. مقدار جا به جایی مواد توسط گریدر به توانایی و ظرفیت آن وابسته است. بنابراین ظرفیت گریدر تابع عواملی مثل قدرت موتور کشش، اندازه و ارتفاع ماشین می باشد. یک گریدر توانایی جابه جایی کمتری نسبت به یک بولدوزر دارد.

به وسیله تغییر زاویه تیغه، گریدر قادر به حمل مواد و انتقال آن به کنار جاده می باشد. در این صورت مواد خاکی در انتهای گریدر انباشته خواهد شد. همچنین یک توده خاکی طولی در امتداد مسیر حرکت این ماشین سنگین قرار گرفته می شود. عدم وجود چنین اتفاقی سبب می شود تا از قدرت کشش ماشین کاسته شود و زاویه حمله به تیغه گریدر هم تغییر یابد.

 

نکاتی برای رانندگان گریدر

• باید از نحوه عملکرد این ماشین و محدودیت های آن مطلع باشید.
• قبل از روشن نمودن گریدر از عدم وجود اشیاء مزاحم در اطراف ماشین مطمئن شوید.
• برای داخل شدن به اتاق راننده از ابزار مناسب یعنی از نردبان مخصوص به ماشین استفاده نماید.
• تا زمانی که هوا روشن است از این ماشین سنگین استفاده کنید.
• مطلع ساختن گروه عملیاتی هنگام آغاز به کار گیری این ماشین الزامیست.
• امر مهم در این باره این است که راننده پس از اتمام کار تیغه های گریدر را به وضعیت عادی خود باز گرداند. سپس این شیب ساز پر کاربرد را در مکانی مطمئن و سطحی مسطح متوقف نماید.
یک گریدر از نظر وزن به چهار نوع تقسیم بندی میگردد. هر کدام از این ماشین ها برای انجام کار خاصی در عملیات های عمرانی به کار می روند.

به طور مثال :
• گریدر با وزن سبک 9 تن
• گریدر نیمه سنگین دارای وزن 9 الی 12 تن
• گریدر سنگین 12 الی 15 تنی
• و در آخر گریدر وق سنگیندارای وزن 15 الی 20 تن

گریدر سبک

گریدر سبک اکثرا برای عملیات راه سازی معمول به کار می رود. در چنین عملیاتی به تنظیم سطح و شیب می پردازند. اما گریدر های سنگین و فوق سنگین در عملیات هایی مثل راه سازی در سطح های بزرگ و حجیم به کار می روند.

تعمیرات گریدر ها به طور تخصصی باید صورت بگیرد. این تعمیرات شامل بخش های مختلف این دستگاه از جمله موتور، توربین، زیر بندی، گیربکس، سیستم هیدرولیک، بوم و جک هاف کوزه گردان و غیره می باشد.

معمولا این گونه تعمیرات برای ماشین های سنگین مثل دستگاه گریدر در کارگاه تهران انجام می گردد. تعمیرات گریدر زیر نظر متخصصین مجرب صورت می گیرد.
همچنین تمامی بخش های تعمیرات گریدر با ضمانت تعمیر صورت می گردد. پس خیال مشتریان و متقاضیان از این بابت آسوده باشد.

از جمله عیب هایی که یک گریدر می تواند با آن رو به رو شود:

  •  موتور آن روشن نشود.
  •  موتور به سختی روشن شود.
  • موتور حین انجام کار متوقف گردد.
  •  مصرف سوخت آن بسیار افزایش یابد.
  • خارج شدن دود سیاه از اگزوز
  •  خارج شدن دود آبی از اگزوز (احتراق روغن)

 

همین اختلالات در ماشین است که شما را به یادگیری برخی تعمیرات گریدر مشتاق می کند، تا در حد توان خودتان از پس انجام آن ها بر بیایید. اما نکته مهم این است که چنین ماشین هایی نیازمند یک تعمیر کار ماهر دارد.

شما می توانید برای انجام یک سری تعمیرات بر روی این ماشین شیب ساز، از کتاب های راهنمای تعمیرات گریدر استفاده کنید. در این کتاب ها راه و روش های عیب یابی، تعمیر و نگهداری گریدر بیان شده است.همچنین می توانید تعمیرات پیشگیرانه را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر لیفتراک دیزلی تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار غلطک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیرکار لیفتراک دیزلی تعمیر گریدر شرکت تعمیرات بیل مکانیکی شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک غلطک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک نگهداری لیفتراک گریدر
برای تماس کلیک کنید 09121976821