بیل مکانیکی

بیل مکانیکی

بیل مکانیکی یکی از ماشین های سنگینی است که در عمران و مهندسی کاربرد فراوانی دارد‌. این ماشین شامل بازوی مفصلی (دکل و استیک)، با کت، کابین گردان در قسمت بالا و چرخ لاستیکی یا زنجیر در زیر ماشین می باشد.

 

ویژگی های بیل مکانیکی

این ماشین ارتقاء یافته بیل های بخار است. از ویژگی های این ماشین می توانیم به نصب مته، سنگ، قیچی فلز بر، گراپ و دیگر ادوات اشاره کنیم.

همچنین نصب چکش هیدرولیکی به جای باکت این دستگاه، این امکان را برای ما فراهم می کند که سطوح و حجم های سنگین بتنی و سنگی را که با توجه به مواد تشکیل دهنده، ساختار شیمیایی و دیگر دلایل نمیتوان با مواد منفجره تخریب کرد با استفاده از این مجموعه تخریب نمود.

البته لازم به ذکر است که به دلیل هزینه بالای تهیه، خریداری و نگه داری باکت ها برای جابه جایی یا حفاری یا کارهایی از این قبل که جنس خاک نرم است استفاده از لودر اقتصادی تر است اما به هیچ وجه مورد اطمینان برای انجام کارهای شهری نیست.

زیرا سبب ایجاد رانش برای ساختمان های موجود در منطقه می شود به همین دلیل برای انجام کارهای عمرانی و مهندسی داخل شهر از بیل مکانیکی استفاده می شود.

 

انواع بیل مکانیکی

 

بیل مکانیکی چرخ لاستیکی

این نوع از بیل مکانیکی که دارای چرخ های لاستیکی است. به طور کلی در مهندسی جاده و در اموری مانند ساخت و ساز ساختمان ها ،تخم گذاری جاده، تعمیر جاده و.. استفاده می شود.

سرعت حرکت بیل مکانیکی با چرخ لاستیکی بیشار از سرعت بیل مکانیکی با چرخ زنجیری است همچنین قیمت آن گران تر است. سرعت حرکت این بیل مکانیکی به علت قدرت موتور بسیار کم و حدود ده تا دواز کیلومتر در ساعت است و این مقدار در سری های جدید تا چهل کیلومتر نیز می رسد.

بیل مکانیکی زنجیری

این بیل مکانیکی برای حفاری و حرکت اجسام بزرگ طراحی شده است و به همین علت در کار ساخت و ساز مانند حفر سوراخ ها، تراشه ها و ساختمان ها، بلند کردن و گرفتن اجسام بزرگ و سنگین، تخریب، لایروبی، برش دادن زمین و اجسام، حرکت خاک به کار می رود.

شاسی چرخ زنجیری قابلیت تحرک بسیار خوبی در محل خاک برداری ایجاد می کند و دلیل این تحرک خوب سطح وسیع چرخ ها است که فشار کمی را به سطح خاک منتقل می کند و امکان کار بر روی خاک های نرم را نیز فراهم می کند.

دنده های موجود بر رروی زنجیر این نوع بیل مکانیکی امکان استقرار و ثبات ماشین را برای انجام عملیات های سخت سنگ برداری فراهم می سازد. این بیل مکانیکی می تواند در مسیر هایی که شیب آن ها زیاد، حدود چهل درجه ایت حرکت کند. سرعت حرکت این نوع بیل مکانیکی بسیار کم و حدود پنج تا هفت و نیم کیلو متد بر ساعت است.

دراگ لاین یا بیل کششی

قسمت های تشکیل دهنده این بیل مکانیکی اتاق فرمان، دستگاه جرثقیل، جام های بیل کشی و سیم ها و رابط های لازمه جهت کنترل قسمت های گوناگون است.

این بیل قابلیت انجام کار های مختلف در سطوح بسیار بلند و سطوح بسیار پایین را دارد و از این نوع ماشین در تمامی اراضی و با هر نوع خاکی می توان استفاده کرد.

ویژگی هایی که سبب برتری دراگ لاین نسب به دیگر ماشین آلات شده است بازوی طویل آن است. به کمک این بازو دراگ بلاین می تواند کار حفاری و تخلیه را انجام دهد. عمل حفاری با کشیدن جام بر روی مواد حفاری اتفاق می افتد.

کج بیل یا Backhoe

این نوع از بیل های مکانیکی داری یک جام است که به سمت دستگاه بوده و از آن برای حفاری گودال ها، زیر زمین بناها، بارگیری ماشین آلات حمل،….استفاده می شود. عوامل تاثیر گذار بر کارکرد این دستگاه مانند بیل مکانیکی های دیگر است.

کلامشل یا چنگک مکانیکی

دستگاهی است که یک جام دوییا چند تکه دارد که این جام ها به صورت عمودی از بوم دستگاه آویزان شده اند. این جام ها این امکان را به دستگاه می دهند که در خاک های نرم و در آب عمل حفاری را انجام بدهد. این دیتگاه بسیار مناسب است برای حفاری در اعماق بسیار زیاد.

به غیر از حفاری برای لایروبی، بارگیری و تخلیه کشتی ها از مواد معدنی و غلات نیز استفاده می شود.از محدودیت های این دستگاه می توانیم به عدم حفاری خاک های سخت و حفاری به بک جهت اشاره کنیم.

در انتها به معرفی چن تا از برندهای معروف که به تولید بیل مکانیکی های با کیفیت مشغول هستند می پردازیم، به عنوان مثال می توانیم به شرکت های دلتا راه ماشین، ولوو، باب کت، سامسونگ، سندویک، تیرکس، لیبهر، دوسان گروپ، جان دیر، صنایع سنگین هیوندای، هیتاچی کنکی، کاترپیلار، صنایع سنگین میتسو بیشی، تیسن گروپ، کوماتسو، اِل اَند تی و….. اشاره کنیم.

موارد استفاده از بیل مکانیکی

از بیل مکانیکی و تجهیزاتی که روی آن نصب می شود می توان برای تخریب، گود برداری، تسطیح زمین، لایروبی رودخانه ها، حفر گودال و کانال، برش توسط ادوات هیدرولیکی، لوله گذاری،حمل مواد کنده شده و…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر لیفتراک دیزلی تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار غلطک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیرکار لیفتراک دیزلی تعمیر گریدر شرکت تعمیرات بیل مکانیکی شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک غلطک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک نگهداری لیفتراک گریدر
برای تماس کلیک کنید 09121976821