تعمیرات دامپتراک

تعمیرات دامپتراک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در صنعت، وجود دامپتراک ها بسیار حائز اهمیت می باشد. دامپتراک ها که در واقع کامیون ها و ماشین های بسیار بزرگی هستند، که در کارهای سنگین ساختمانی و یا برای فعالیت های معدنی کاربرد دارند.

تعمیرات دامپتراک

این ماشین ها در طول زمان ممکن است به هر دلیلی دچار مشکل شوند. تعمیر این ماشین ها با توجه به نوع ماشین و نیز قطعه ای که در آن دچار مشکل شده است، متفاوت می باشد. مشکلات داخلی ای که ممکن است در این وسایل حمل و نقل بسیار بزرگ به وجود بیایند، در بعضی مواقع جدی به شمار می رود و برای تعمیر آن باید به شرکت ها یا افراد متخصص در این مورد مشورت و اقدام کرد. اما مشکلاتی از قبیل پنچر شدن یا اینگونه تعمیرات نسبتا جزئی را، رانندگان نیز می توانند انجام دهند که از بروز خطر تا حد امکان جلوگیری شود.

دامپتراک های بسیار بزرگ برای حرکت باید دارای لاستیک های توپر باشند و حرکت آن ها به صورت بسیار آرام انجام بگیرد. در سطوح و جاده های ناهموار و بر روی سنگ ها، ممکن است چرخ ها دچار مشکل شده باشند. اما اگر اتفاقی افتاد بهتر است رانندگان ابتدا کنترل ماشین را در دست داشته باشند و سپس به تعمیر لاستیک ها بپردازند.

اگر مشکل و یا اختلالی برای موتور این دامپتراک ها به وجود بیاید تعمیر این بخش و نیز قسمت های دیگری از این کامیون ها ممکن است، از دست رانندگان برنیاید. از این رو لازم است آن قطعه آسیب دیده به شرکت هایی که کار تعمیرات دامپتراک را انجام می دهند، فرستاده شود.

برخی شرکت ها از قبیل سفلا دیزل با دارا بودن ابزارها و نیروی متخصص لازم، به تعمیر قطعات این دامپتراک ها به شیوه ای نوین و به روز با توجه به پیشرفت علم و صنعت می پردازند و به دارندگان این کامیون ها قطعات را تحویل می دهند.

تعمیر دامپتراک

کاربرد دامپتراک ها

در معادن رو باز، برای انجام فعالیت های معدن کاری و حمل و نقل مواد آن به دلیل نداشتن محدودیت در مکان می توان از دامپتراک های بسیار بزرگتری استفاده شود که کاربرد بیشتری دارند و راندمان کاری بالاتری با توجه به زمان و مکان خواهیم داشت .

چند نمونه از این دامپتراک ها می توان به بیل مکانیکی، دراگلین، بیل چرخشی و … اشاره نمود. این دامپتراک های بسیار حجیم و بزرگ در صورت آسیب دیدن مدت زمان بیشتری برای تعمیرات اساسی می خواهند و به نیروی تخصصی تری احتیاج دارند که در کشور ما با توجه به وجود جوانان باهوش و سختکوش این موضوع به راحتی حل می شود.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم به روز دنیا در سرتاسر جهان بسیاری از مشکلات با وجود اینترنت حل می شود. در مورد تعمیرات دامپتراک ها نیز وجود اطلاعات بسیاری که وجود دارد، در اینترنت و نیز وجود کتاب های زیادی درمورد این تعمیرات و کامیون ها کار را بسیار آسان نموده است،

هرچند تعمیرات اساسی این دامپتراک ها باید توسط افراد مجرب و دارای تخصص انجام شود اما رانندگان این دامپتراک ها خود می توانند در به دست آوردن یک سری اطلاعات جزئی که لازمه هر راننده ای که روی این کامیون های عظیم الجثه کار می کنند ضروری است زیرا گاهی اوقات مشکلات فنی و یا مختصری به وجود می آید که نیاز به مراجعه به شرکت های مربوط به تعمیر این کامیون ها نیست.

 

تعمیرات دامپتراک ها

دامپتراک هایی که داخل کشور تولید می شوند به مراتب تعمیر آن توسط افراد داخلی بسیار موفق تر خواهد بود هر چند دامپتراک های وارداتی نیز برای تعمیر در ایران مشکلی ندارند چون وجود نیروهای متخصص ما در این زمینه هیچ جای نگرانی ای نگذاشته است. تعمیر ات داخلی دامپتراک ها که مربوط به موتور و یا قسمت های مهم این کامیون ها می باشد ممکن است زمان بر باشد اما انجام شدنی است.

حمل و نقل و عبور مرور این دامپتراک ها در شهر و مناطق عبور و مرور کردن قاعدتا ممنوع است و شرایط و قوانین خاص و سختی برای آن وجود دارد که برای جلوگیری از بسیاری از اتفاقات و حوادث باید رعایت شود.

تعمیرکاران دامپتراک ها نیز باید توجه کنند که انجام تعمیرات دامپتراک  در صورتی که با دستگاه ها مطابقت نداشته باشد ممکن است خطر آفرین باشند. لازم به ذکر است که تعمیر دامپتراک ها کاری بسیار سخت و زمان بر است و برای تعمیر آن باید صبور بود اما گاهی با یک تعمیر جزیی این دستگاه می توان در وقت و هزینه آن بسیار صرفه جویی کرد.

پس باید این موضوع توسط کارفرما مورد توجه قرار بگیرد و در صورت بروز مشکل به حل آن اقدام نمایند، تا هرچه سریع تر دامپتراک ها را برای ادامه کار و فعالیت در اختیار کارکنان قرار دهند.

اندازه دامپترامک ها

هر دامپتراک همانطور که گفتیم با توجه به نوع فعالیتی که انجام می دهد در سایز و اندازه های متفاوت می باشد و ساختار های مختلفی نیز دارد .انجام تعمیرات دامپتراک با توجه به ساختار و نحوه آسیب دیدگی آن می تواند متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر لیفتراک دیزلی تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار غلطک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیرکار لیفتراک دیزلی تعمیر گریدر شرکت تعمیرات بیل مکانیکی شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک غلطک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک نگهداری لیفتراک گریدر
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان