تعمیرات تخصصی کمنز+ معرفی 5 شرکت تولیدکننده ژنراتور

تعمیرات تخصصی کمنز+ معرفی 5 شرکت تولیدکننده ژنراتور
5/5 - (1 امتیاز)

برای آگاهی از نکات لازم برای تعمیرات تخصصی کمنز, ابتدا نیاز به آشنایی با جزییات و کاربرد های این نوع دیزل و شرکت سازنده ی آن است در نتیجه مطالعه ی این مقاله را به شما توصیه میکنیم.

اختراعات معمولا در جهت رفاه هرچه بیشتر انسان ها  به مرحله ی اجرا میرسند.اختراع دیزل ژنراتور یکی از همین اختراعات برای آسایش هرچه بیشتر انسانها بود.حدود 80 سال پیش برند کمنز با دیزل ژنراتورهای تولیدی خود , توانست بشر را در تامین برق بی نیاز کند .

این ژنراتورها در مناطقی که برق وجود ندارد و یا با مشکل قطع و وصل زیاد برق مواجه هستند , کمک بسیاری کردند. دیزل ژنراتور ها می توانند در طی شبانه روز کار کنند و انرژی برق را برای رفاه هر چه بیشتر بشر تامین نمایند.

ژنراتور

ژنراتور وسیله ای است جهت تولید برق . که میتواند به عنوان منبع ثانویه جهت پشتیبانی از برق شهری استفاده شود و یا به عنوان منبع اصلی برق در مکان های که برق شهری وجود ندارد به کار گرفته شود . با توجه به کاربرد های گوناگونی که این وسیله دارد انواع مختلفی از آن در بازار موجود است که میتواند نیازهای مختلف را تامین کند.

بخشی از انرژی سوخت داده شده به دستگاه در مسیر تبدیل به انرژی الکتریکی، به گرما تبدیل می‌شود که برحسب مورد، معمولاً‌ ژنراتورها با هوا یا آب خنک می‌شوند. سوخت مصرفی در ژنراتورها معمولاً از نوع سوخت‌های فسیلی است. این نوع مبدل‌های الکتریکی برای استفاده با بنزین، گازوئیل، مازوت و یا حتی از زغال سنگ طراحی می‌شوند. در تعدادی از این ژنراتورها همزمان از چند نوع سوخت استفاده می‌شود و یا گاهی قابلیت استفاده از چند نوع سوخت را به صورت انفرادی دارند. نوع گازوئیل سوز ژنراتور به دیزل ژنراتور معروف است.

تعمیرات تخصصی کمنز+ معرفی 5 شرکت تولیدکننده ژنراتور
تعمیرات تخصصی کمنز+ معرفی 5 شرکت تولیدکننده ژنراتور

انواع ژنراتور

ژنراتورها بر اساس نوع سوخت ، موارد استفاده و نوع خروجی به انواع مختلفی تقسیم میشوند.

ژنراتور بر اساس نوع سوخت

  1.  گازی
  2. بنزینی
  3. دیزلی

نکته:ژنراتورهای بنزینی پرکاربردترین نوع ژنراتور میباشند.که در محیط های با آب و هوای سرد کارایی پایینی دارند.

انواع ژنراتور بر اساس نوع کارکرد:

  1. صنعتی
  2. نیمه صنعتی
  3. خانگی

از آنجایی که میزان برق مصرفی در صنایع مختلف با یکدیگر متفاوت است,

و اینکه مصرف صنایع نسبت به مصارف خانگی و مسکونی با یکدیگر متفاوت میباشد

انواع ژنراتور با توان خروجی متفاوت موجود است که بر اساس نیاز در محیط های مختلف به کار گرفته میشود

بر همین اساس ژنراتورها به انواع بزرگ و کوچک و متوسط تقسیم میشوند

که برق تولیدی توسط آنها نیز متفاوت است.

انواع ژنراتور بر اساس خروجی

ژنراتورها بر اساس نوع برق تولیدی می‌توانند;

  1. تک فاز
  2. یا سه فاز باشند

ژنراتورهای تک فاز عموما در مصارف خانگی استفاده میشود و هزینه اولیه پایین تری نسبت به ژنراتورهای سه فاز دارند که کاربردهای صنعتی دارند.

موتور برق

دیزل ژنراتورها که به موتور برق نیز معروف هستند با بهره‌گیری از گازوئیل به‌عنوان سوخت، انرژی الکتریکی تولید می‌کند. دیزل ژنراتور معمولاً از دو قسمت اصلی ژنراتور الکتریکی و موتور دیزلی تشکیل می‌شود. دیزل ژنراتورهای تک فاز معمولاً جهت تولید برق‌های با توان پایین‌تر ساخته می‌شوند درحالی‌که دیزل ژنراتورهای سه فاز که معمولاً ساختار ظاهری بزرگ‌تر داشته و بسیار قوی‌تر هستند، توان تولید برق زیادی دارند. این ژنراتورها گاهی برق یک کارخانه عظیم را تولید می‌کنند و گاهی برای تولید برق یک شهر طراحی می‌شوند.

شرکت کمنز

تعمیرات تخصصی کمنز+ معرفی 5 شرکت تولیدکننده ژنراتور
تعمیرات تخصصی کمنز+ معرفی 5 شرکت تولیدکننده ژنراتور

شرکت کمنز که در کلمبوس ایندیانا ایالت متحده آمریکا وجود دارد.

این شرکت در زمینه های تولید سیستم های سوخت، کنترل ها، فیلتراسیون ها و سیستم های تولید انرژی برق با تیمی حرفه ایی فعالیت میکند.

این روزها این شرکت از بهترین و معتبر ترین برندها است زیرا توانست با بکار بردن متریال اولیه با کیفیت و بادوام اعتباری جهانی برای خود به دست آورد.

دیزل کمنز به عنوان بهترین های صنعت دیزل ژنراتور ها در جهان شناخته شده است. دیزل کمنز (دیزل ژنراتور کمنز) از دو جزء اصلی موتور (دیزل)، ژنراتور (آلترناتور) و یک جزء فرعی تابلو برق کنترل ساخته شده است.

سایر شرکت های تولید کننده ی دیزل ژنراتورها

ولوو پنتا (Volvo penta)

محصولات دیزل ژنراتور ولوو پنتا ساخت کشورهای سوئد و آلمان هستند. دیزل ژنراتورهای ولوو پنتا دارای تنوع زیادی در مقدار توان اسمی و توان اضطراری است.

پرکینز (Perkins)

محصولات دیزل ژنراتور پرکینز ساخت کشور انگلیس هستند.

حداقل و حداکثر توان اضطراری در موتور پرکینز به ترتیب از 8 تا 2000 KW است.

ایوکو (Iveco)

ایوکو یا ایویکو، یکی از شرکت‌های ایتالیایی تولیدکننده دیزل ژنراتور است که عرضه کننده ی خودروهای تجاری و موتورهای دیزلی را به بازار است.

به دلیل کیفیت بالای محصولات این شرکت,قیمت آنها نیز بالا است.

استمفورد (Stamford)

استمفورد یکی از زیرمجموعه‌های شرکت کمنز می‌باشد. لذا، کیفیت و قیمت ژنراتور استمفورد نسبت به سایر ژنراتورها بیشتر است.

مکالته (Meccalte)

این برند به دلیل کیفیت بالا, خواهان زیادی در ایران و سراسر جهان دارد.

از لحاظ هزینه، قیمت ژنراتور مکالته در مقایسه با ژنراتور استمفورد در درجه‌های پایین‌تر قرار می‌گیرد.

مشکل صدای ژنراتورها در تعمیرات تخصصی کمنز

تعمیرات تخصصی کمنز+ معرفی 5 شرکت تولیدکننده ژنراتور
تعمیرات تخصصی کمنز+ معرفی 5 شرکت تولیدکننده ژنراتور

برای محافظت از دیزل ژنراتورها با توان 10 الی 900 , دیزل ژنراتور سایلنت طراحی و ساخته شده اند. دیزل ژنراتور سایلنت یک محفظه است که برای کاهش صدای زیاد دیزل در هنگام کار، استفاده می‌شود. کانوپی دیزل ژنراتور، نام دیگر آن است.

نصب کانوپی دیزل ژنراتور برای تهیه دیزل ژنراتورها در واحدهای صنعتی الزامی نیست. اما جهت جلوگیری از آسیب عوامل خارجی مثل وارد شدن ضربه فیزیکی و رسیدن رطوبت به دیزل ژنراتور می‌توانید جهت نصب آن اقدام نمایید. البته در صورتی که اتاق مخصوص دیزل ژنراتور نداشته باشید، لازم است تا از کانوپی سایلنت استفاده کنید.

دیزل ژنراتور متحرک

در مواقعی نیاز است که دیزل ژنراتور برای تامین برق مصرف کننده در مکان های مختلف تردد کند، در این حالت برای دیزل ژنراتور یک شاسی چرخ دار یا تریلر سفارش داده می شود و دیزل ژنراتور بر روی آن سوار می شود تا دیزل ژنراتور به آسانی  جابه جا شود.

پیشنهاد میکینم به مقاله ی  چگونگی عملکرد دیزل کمنز+ تعمیرکار موتور کمنز هم نگاهی بیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بلدوزر بهترین تعمیرکار بیل مکانیکی بولدزر بولدوزر بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیرات لودر تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بولدزر تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیر کار بولدزر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیر گریدر شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک
نظرات مشتریان
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان