تراکتور چرخ زنجیری و تعمیرات آن

تراکتور چرخ زنجیری

تراکتور ها یکی از نخستین ماشین‌ های مولد نیرو می باشند که در کار های کشاورزی و ساختمانی به کار می روند. روز به روز، ساختمان این خودرو تکمیل‌ تر می شود. تراکتور ها در توانا کاریشان با کی دیگر تفاوت دارند. امروزه متناسب برای انجام هر کاری، تراکتور ویژه آن کار ساخته شده‌ است. این ماشین آلان امروزه در همه جا به چشم می خورند.

همان طور که گفتیم، تراکتور ها ازمهمترین و کاربردی ترین ماشین الات راهسازی وساختمان سازی می باشند که در همه پروژه های صنعتی و ساختمانی به کار گرفته می شوند.

هدف اولیه از استفاده تراکتور ها، به منظور جلو راندن و یا کشیدن اجسام و بار ها می باشد.

برای استفاده ها متفاوت از تراکتور ها، می توان بر رویشان انواع بیل های مکانیکی را نصب نمود. انواع بیل های مکانیکی را می توان به :ریپر ها، تیغه های بولدوزر، دکل های لوله گذار جانبی، کج بیل ها، نهر کن ها وغیره تقسیم بندی کرد. که هر یک مناسب استفاده در شرایط خاصی هستند.

نیروی حاصل از تراکتور ها، توسط موتور های دیزل تولید می شوند.

تراکتورها ازموتورهای دیزل که معمولا توربوشارژهستند نیرومی گیرند. تراکتور ها دارای دو نوع چرخ زنجیری وچرخ لاستیکی می باشند.

 

تراکتور های چرخ زنجیری

یکی از پر استفاده ترین انواع تراکتور ها، تراکتور چرخ زنجیری هستند. تراکتور های چرخ زنجیری دارای انواع مختلفی بوده که بر حسب اندازه و وزن تقسیم بندی می شوند. برای پروژه هایی که در ان به قدرت تولیدی موتور توجه می شود، وزن تراکتور های چرخ زنجیری بسیار مهم است. وجود زنجیره ها در این مدل، باعث می شود تا تراکتور بتواند در زمین های با مقاومت فشاری کم ، با قدرت کششی مناسب به کار خود ادامه دهد.

یکی از مهم ترین نکاتی که در نگهداری از این نوع تراکتور ها باید به آن توجه داشت، تعمیر آن هاست.

 

تعمیرات تراکتور های چرخ زنجیری

 

تعمیرات جزئی

 

شامل عملياتي از تعمير است كه بدون نياز به تجهيزات و مكان خاص به منظور راه اندازي و رفع عيب انجام مي گيرد. در اين
رده فقط قطعات و مجموعه هاي قابل تعويض كه توسط سازنده، مجوز داده شده تعويض مي شوند. اين رده از تعميرات بدون
انتقال دستگاه و در محل كار انجام مي شود.

تعميرات جزئي، بخش وسيعي از نگهداري و از جمله وظايف اساسي و مهم كاربر ماشين است. بدون شك موفقيت در اين بخش از تعميرات، باعث كاهش هزينه ها، جلو گيري از توسعه عيب و نقص و تعميرات كلي، ازدياد طول عمر ماشين و افزايش راندمان توليد می شود.

کاربر ماشین، باید مهارت کافی برای بر طرف کردن خرابی های جزئی مانند پنچر شدن تراکتور را داشته باشد. تا از تلف شدن زمان کار جلو گیری کند. دارا بودن این مهارت ها در عملکرد و انتخاب یک راننده تراکتور ماهر، غیر قابل چشم پوشی است.

 

تعمیرات نیمه اساسی

شامل عملياتي از تعمير است كه به تخصص ويژه به همراه تجهيزات و تعميرگاه خاص نياز است. اين رده مجاز به پياده كردن تمامي زير مجموعه ها، جهت تعمير و تعويض می باشد. ولی مجاز به تعمير يا تعويض قطعات اصلي نیستند.

 

تعمیرات اساسی

شامل تمامي عمليات اساسي براي تعمير يا تعويض قطعات معيوب يا فرسوده، به منظور رسيدن ماشين به حد استاندارد
تعریف شده براي كاركرد مناسب و مطلوب بدون هيچ محدوديت است. که توسط تعميرگاه مركزي یا مراكز مجاز تعميراتي صورت می گیرد.

 

آمادگی ماشین برای تعمیر

قبل از انجام عملیات تعمیر روی هر ماشینی، ابتدا باید آن را شست و شو کرد. با شست و شوی ماشین علاوه بر این که امکان دسترسی به نقاط مورد نظر راحت تر می شود، از نفوذ کثافات و ذرات موجود روی قطعات به داخل قسمت های باز شده ماشین جلوگیری می گردد.

ماشین شسته شده، آماده انجام هر گونه تعمیری است و می توان آن را جهت تعمیرات به تعمیرگاه منتقل کرد.

باز كردن پوشش هاي تراكتور

به منظور جلو گيري از صدمه ديدن كاربر يا افرادي كه در كنار تراکتور ها در حال كار هستند، همچنين حفظ زيبايي اين ماشين ها، حفاظ ها و پوشش هايي را بر روي آن ها نصب مي كنند. اين پوشش ها و حفاظ ها معمولاً از ورقه اي فلزي، برزنتي، پلاستيكي و غيره هستند.

در تعمير هر ماشين، بايد ابتدا پوشش ها را باز کرد تا قطعات داخلي در دسترس قرار گيرند. برای باز کردن پوشش یک ماشین قبل از دست بردن به آچار، طرح آن و شيوه اتصال قطعات را بررسي کرده و خوب به خاطر بسپاريد. درصورت در دسترس نبودن دفترچه راهنماي تعمير، بهتر است قبل از باز کردن پوشش ماشین، نقشه يا كروكي آن را تهيه کنید تا هنگام سوار كردن دچار اشتباه نشويد.

در مواردي كه دو قطعه بايد در وضعيت معين و غير قابل تغييري نسبت به هم قرار گيرند، هنگام باز كردن موقعيت دو قطعه نسبت به هم علامت گذاري شود.

پيچ هايي كه باز مي كنيد از نظر اندازه، شكل دنده، داشتن واشر فنري، واشر تنظيم و غيره بررسي كنيد تا در موقع بستن قطعات به اشتباه نيفتيد.

پيچ ها و مهره هاي باز شده را درصورتي كه مشابه يكديگرند، در يك ظرف قرار دهيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
انواع لودر انواع لیفتراک بیل مکانیکی تعمیرات بیل مکانیکی تعمیر انواع بیل مکانیکی تعمیر انواع لیفتراک تعمیر بیل بکهو تعمیر بیل مکانیکی تعمیر حرفه ای بیل مکانیکی تعمیر لودر تعمیر لیفتراک تعمیر لیفتراک دیزلی تعمیر ماشین آلات سنگین تعمیر و نگهداری از انواع لیفتراک تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی تعمیر و نگهداری از لودر تعمیر و نگهداری از لیفتراک تعمیر و نگهداری انواع لودر تعمیر و نگهداری بیل مکانیکی تعمیرکار انواع لودر تعمیرکار بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای بیل مکانیکی تعمیرکار حرفه ای لیفتراک تعمیرکار غلطک تعمیرکار لودر تعمیرکار لیفتراک تعمیرکار لیفتراک دیزلی تعمیر گریدر شرکت تعمیرات بیل مکانیکی شرکت تعمیرات لودر شرکت تعمیرات لیفتراک شرکت تعمیر بیل مکانیکی شرکت تعمیر دامپتراک شرکت تعمیر لودر شرکت تعمیر لیفتراک شرکت تعمیر و نگهداری از بیل مکانیکی شرکت تعمیر و نگهداری لیفتراک عیب یابی لیفتراک غلطک لودر لیفتراک مکانیک بیل مکانیکی مکانیک لیفتراک نگهداری لیفتراک گریدر
09122768227 مشاوره تلفنی رایگان